نظر به اینکه به موجب بند 14 ماده 71 قانون شوراها، کلیه معاملات شهرداری اعم از خرید، فروش و … باید به تصویب شورای اسلامی برسد. آیا به دلیل تسریع در روند امور، شهردار مجاز است برخی معاملات را بدون مصوبه شورا انجام دهد یا خیر؟

پرسش‌ و پاسخ تخصصی مدیریت شهریدسته بندی: اداری مالی و حقوقینظر به اینکه به موجب بند 14 ماده 71 قانون شوراها، کلیه معاملات شهرداری اعم از خرید، فروش و … باید به تصویب شورای اسلامی برسد. آیا به دلیل تسریع در روند امور، شهردار مجاز است برخی معاملات را بدون مصوبه شورا انجام دهد یا خیر؟
1 Answers
جلال عضو سایت answered 2 سال ago

به استناد ماده 35 آیین نامه مالی شهرداری ها، شورای شهر می تواند اختیار تصویب و نظارت در معاملات را تا میزان معینی به شهردار واگذار کند. میزان یاد شده می تواند در هر سال ضمن تصویب بودجه سالانه تعیین گردد و یا به صورت مصوبه ای مستقل تعیین و به شهرداری ابلاغ شود.

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها
FacebookTwitterGoogle+PinterestLinkedIn

در بهمن ۲۶ | توسط

Scroll to top