در صورتی که شهردار یا یکی از کارکنان شهرداری حین انجام وظیفه خسارتی به اشخاص وارد نمایند. آیا جبران خسارت وارده بر عهده شهرداری است یا شخص وارد کننده خسارت؟

پرسش‌ و پاسخ تخصصی مدیریت شهریدسته بندی: اداری مالی و حقوقیدر صورتی که شهردار یا یکی از کارکنان شهرداری حین انجام وظیفه خسارتی به اشخاص وارد نمایند. آیا جبران خسارت وارده بر عهده شهرداری است یا شخص وارد کننده خسارت؟
1 Answers
جلال عضو سایت answered 2 سال ago

به استناد ماده 11 قانون مسئولیت مدنی در صورتی که کارکنان شهرداری و مؤسسات وابسته به آنها که به مناسبت انجام وظیفه عمداً یا در نتیجه بی احتیاطی خساراتی به اشخاص وارد نمایند شخصاً مسئول جبران خسارت وارده می باشند. ولی هرگاه خسارت وارده مستند به عمل آنان نبوده و مربوط به نقص وسایل شهرداری باشد در این صورت جبران خسارت بر عهده شهرداری یا مؤسسه وابسته به آن است.

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها
FacebookTwitterGoogle+PinterestLinkedIn

در بهمن ۲۶ | توسط

Scroll to top