آیا یکی از اعضای شورای اسلامی شهر می تواند برای تصدی سمت شهردار داوطلب شود؟

پرسش‌ و پاسخ تخصصی مدیریت شهریدسته بندی: امور شوراهای اسلامی شهرآیا یکی از اعضای شورای اسلامی شهر می تواند برای تصدی سمت شهردار داوطلب شود؟
1 Answers
جلال عضو سایت answered 2 سال ago

هریک از اعضاء شورا که واجد شرایط لازم برای احراز سمت شهردار باشند می توانند داوطلب شوند، اما شهردار نمی تواند همزمان عضو هیچ یک از شورای اسلامی شهر و روستای کشور باشد، لذا به محض صدور حکم انتصاب شهردار توسط استاندار یا وزیر کشور عضو شورا که به سمت شهردار انتخاب گردیده باید از عضویت در شورا استعفا نماید (به استناد تبصره 2 ذیل بند یک ماده 71 قانون شوراها).

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها
FacebookTwitterGoogle+PinterestLinkedIn

در بهمن ۲۵ | توسط

Scroll to top