آیا شهرداری و شورای اسلامی شهر هر یک دارای شخصیت حقوقی واحد می باشند؟

پرسش‌ و پاسخ تخصصی مدیریت شهریدسته بندی: امور شوراهای اسلامی شهرآیا شهرداری و شورای اسلامی شهر هر یک دارای شخصیت حقوقی واحد می باشند؟
1 Answers
جلال عضو سایت answered 2 سال ago

شهرداریهای بر اساس قانون فهرست نهادهای عمومی غیر دولتی مصوب 1373 از جمله موسسات عمومی غیر دولتی می باشند که حسب تصریح ماده 3 قانون شهرداری، دارای شخصیت حقوقی هستند. همچنین به استناد ماده 5 قانون لایحه خدمات کشوری مصوب 1387،  نهادهای عمومی غیر دولتی، از جمله شهرداریها و سازمانهای وابسته به آن در کنار سایر وزارتخانه ها و موسسات دولتی، دستگاه اجرایی تلقی که این امر نیز موید شخصیت حقوقی مستقل شهرداری است.
شورای اسلامی شهر نیز برابر وظایفی که در ماده 71 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران پیش بینی گردیده، و نیز به استناد آنچه در قانون شهرداری و سایر قوانین و مقررات موضوعه مطرح است شخصیت حقوقی مجزایی نسبت به شهرداری دارد.

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها
FacebookTwitterGoogle+PinterestLinkedIn

در بهمن ۲۶ | توسط

Scroll to top