آیا یکی از اعضای شورای اسلامی شهر می تواند برای تصدی سمت شهردار داوطلب شود یا خیر؟

پرسش‌ و پاسخ تخصصی مدیریت شهریدسته بندی: امور شوراهای اسلامی شهرآیا یکی از اعضای شورای اسلامی شهر می تواند برای تصدی سمت شهردار داوطلب شود یا خیر؟
1 Answers
جلال عضو سایت answered 2 سال ago

هر یک از اعضای شورا که بر اساس آیین نامه اجرایی تصدی سمت شهردار مصوب سال 1376، واجد شرایط لازم برای احراز سمت شهردار باشند می توانند برای آن سمت داوطلب شوند و حتی در جلسه رای گیری در این خصوص شرکت کرده و به خودش نیز رای دهد. اما با توجه به اینکه به استناد تبصره 2 ذیل بند یک ماده 71 قانون شوراها، شهردار نمی تواند همزمان عضو شورای شهر باشد. لذا به محض صدور حکم انتصاب عضو به عنوان شهردار توسط وزیر کشور یا استاندار، عضو شورا بلافاصله باید از عضویت در شورا استعفاء نماید.

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها
FacebookTwitterGoogle+PinterestLinkedIn

در بهمن ۲۶ | توسط

Scroll to top