آیا عضویت یک یا چند نفر از اعضای شورای اسلامی در شورای سازمان، سازمانهای وابسته به شهرداری از مصادیق مسئولیت اجرایی است؟

پرسش‌ و پاسخ تخصصی مدیریت شهریدسته بندی: امور شوراهای اسلامی شهرآیا عضویت یک یا چند نفر از اعضای شورای اسلامی در شورای سازمان، سازمانهای وابسته به شهرداری از مصادیق مسئولیت اجرایی است؟
1 Answers
جلال عضو سایت answered 2 سال ago

با توجه به وظایفی که برای اعضای شورای سازمان در اساسنامه سازمانهای وابسته به شهرداری مشخص شده است خواهیم دید که شورای سازمان تنها امر سیاست گذاری و تصمیم گیری در سطح کلان سازمان را بر عهده دارد از این رو عضویت یک یا چند نفر از اعضای شورای اسلامی شهر یا سایر شوراها در شورای سازمان، سازمانهای وابسته به شهرداری از مصادیق مممنوعیت واگذاری مسئولیت اجرایی نبوده و بلامانع می باشد.
به عبارت دیگر وظیفه اجرای تصمیمات اتخاذ شده در شورای سازمان بر عهده هیئت مدیره، مدیر عامل و بخش ها و واحدهای مختلف اداری سازمان وابسته می باشد و واگذاری مسئولیت اجرایی در هر یک از قسمت های سه گانه یاد شده به اعضای شوراها از مصادیق مسئولیت اجرایی است و مطابق ماده 82مکرر3 قانون شوراها ممنوع می باشد.

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها
FacebookTwitterGoogle+PinterestLinkedIn

در بهمن ۲۶ | توسط

Scroll to top