آیا شهرداریها می توانند افراد بازنشسته را به کارگیری نمایند؟

پرسش‌ و پاسخ تخصصی مدیریت شهریدسته بندی: امور شوراهای اسلامی شهرآیا شهرداریها می توانند افراد بازنشسته را به کارگیری نمایند؟
1 Answers
جلال عضو سایت answered 2 سال ago

 هرچند به کارگیری افراد بازنشسته، بازخرید شده و .. به جزء موارد موضوع ماده 41 قانون الحاق مواردی به قانون تنظیم بخش از مقررات مالی دولت، ماده 91 قانون استخدام کشوری و ماده 95 قانون مدیریت خدمات کشوری ممنوع است. اما بر اساس ماده 95 قانون مدیریت و … استفاده از خدمات بازنشستگان متخصص (با مدرک تحصیلی کارشناس و بالاتر) در موارد خاص به عنوان اعضای کمیته های، کمیسیون ها، شوراها، مجامع و خدمات مشاوره ای غیر مستمر، تدریس و مشاره های حقوقی، مشروط بر اینکه مجموع ساعت اشتغال آنها در دستگاه های اجرایی از یک سوم ساعت اداری کارکنان موظف تجاوز نکند بلامانع می باشد.
حق الزحمه این افراد متناسب با ساعات کار هفتگی، ‌معادل کارمندان شاغل و مشابه تعیین و پرداخت می گردد.

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها
FacebookTwitterGoogle+PinterestLinkedIn

در بهمن ۲۶ | توسط

Scroll to top