آیا شهرداریها در خصوص رعایت قانون نظام مهندسی متعهد می باشند؟

پرسش‌ و پاسخ تخصصی مدیریت شهریدسته بندی: محیط زیست و خدمات شهریآیا شهرداریها در خصوص رعایت قانون نظام مهندسی متعهد می باشند؟
1 Answers
جلال عضو سایت answered 2 سال ago

 به استناد ماده 10 قانون نظام مهندسی مصوب سال 74 اجرای قانون نظام مهندسی ازتاریخ مصوب ظرف 10 سال در کل کشور لازم الاجراست و بر اساس ماده 24 آیین نامه اجرایی ماده 33 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب 17/4/83، ناظر به هنگام صدور پروانه ساختمان، توسط سازمان نظام مهندسی انتخاب و به مالک و مراجع صدور پروانه معرفی می گردد. ناظر نمی تواند شاغل در دستگاه صادر کننده پروانه ساختمان در منطقه ای باشد که ساختمان درآن منطقه احداث می گردد.
لازم به توضیح است برای جلوگیری از تضییع حقوق این قبیل کارکنان شهرداری که دارای پروانه اشتغال ازنظام مهندسی می باشند در اجرای ردیف 9 ماده 71 قانون شوراها، شهرداری می تواند طی لایحه ای مبلغی را تحت عنوان محرومیت از نظارت نماینده به شورای اسلامی شهر پیشنهاد و پس از تصویب به کارکنان ذینفع پرداخت نماید.

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها
FacebookTwitterGoogle+PinterestLinkedIn

در بهمن ۲۶ | توسط

Scroll to top