آیا دستگاههای اجرایی قانوناً ملزم به پاسخگویی به استعلامات شوراها و یا رعایت تصمیمات آنها می باشند؟

پرسش‌ و پاسخ تخصصی مدیریت شهریدسته بندی: امور شوراهای اسلامی شهرآیا دستگاههای اجرایی قانوناً ملزم به پاسخگویی به استعلامات شوراها و یا رعایت تصمیمات آنها می باشند؟
1 Answers
جلال عضو سایت answered 2 سال ago

براساس ماده 94 قانون شورا؛ استانداران، فرمانداران و بخشداران موظفند در کلیه شوراها و کمیته های تخصصی مرتبط با وظایف شوراها (به جز کمیته برنامه ریزی شهرستان) که در سطح منطقه تشکیل می شود از نماینده شوراهای بخش، شهر شهرستان و استان به عنوان عضو ناظر جهت شرکت در جلسات دعوت به عمل آورند و نیز به استناد ماده 95 قانون شوراها، استانداران و سایر مقامات کشوری که از طرف دولت تعیین می شوند در حدود اختیارات شورا ملزم به رعایت تصمیمات آنها هستند موارد تخلف به مقامات ما فوق اعلام و در مراجع ذی صلاح رسیدگی می شود. همچنین به استناد ماده 13 آیین نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات، داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی شهر مصوب 11/1/78 شورا می تواند در ارتباط با وظایف خود اطلاعات مورد نیاز از دستگاههای اجرایی را درخواست و آنان همکاری لازم به عمل خواهند آورد.

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها
FacebookTwitterGoogle+PinterestLinkedIn

در بهمن ۲۶ | توسط

Scroll to top