آیا برای تمدید پروانه ساختمانی، مطالبه عوارض، قانونی است؟ استنادات آن کدامند؟

پرسش‌ و پاسخ تخصصی مدیریت شهریدسته بندی: اداری مالی و حقوقیآیا برای تمدید پروانه ساختمانی، مطالبه عوارض، قانونی است؟ استنادات آن کدامند؟
1 Answers
جلال عضو سایت answered 2 سال ago

معمولا ً‌شهرداریها بر اساس دستور العمل سال 70 وزارت کشور در زمان تمدید پروانه های ساختمانی که مهلت اعتبار آن به اتمام رسیده است. ما به التفاوت عوارض صدور پروانه را، در صورت افزایش دریافت می دارند که اخذ این مابه التفاوت بر اساس رای شماره 515 سال 1383 هیئت عمومی دیوان عدالت اداری غیر قانونی تشخیص داده شده است. لذا شهرداری می تواند به منظور قانونمند نمودن موضوع با ارائه پیشنهادی به شورای شهر، ‌وفق بند 16 ماده 71 قانون شوراها و تبصره یک ماده 50 قانون مالیات بر ارزش افزوده، مصوبه شورا را در خصوص حصول ما به التفاوت مذکور اخذ نماید.

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها
FacebookTwitterGoogle+PinterestLinkedIn

در بهمن ۲۶ | توسط

Scroll to top