در مورد اراضی و املاک واقع در طرحهای دولتی و شهرداریها با موضوع تبصره1 اصلاحی مصوب سال 1367، بعضی از صاحبان حق از شهرداری تقاضای تفکیک و صدور پروانه می نمایند تکلیف شهرداری در پاسخ به تقاضای مالک چیست؟

پرسش‌ و پاسخ تخصصی مدیریت شهریدسته بندی: محیط زیست و خدمات شهریدر مورد اراضی و املاک واقع در طرحهای دولتی و شهرداریها با موضوع تبصره1 اصلاحی مصوب سال 1367، بعضی از صاحبان حق از شهرداری تقاضای تفکیک و صدور پروانه می نمایند تکلیف شهرداری در پاسخ به تقاضای مالک چیست؟
1 Answers
جلال عضو سایت answered 3 سال ago

پس از تصویب و ابلاغ کلیه طرحهای دولتی یا عمرانی شهرداری که ضرورت اجرای آن به تصویب بالاترین مقام دستگاه رسیده است و نیز بعد از اعلام رسمی وجود طرح جامع شهر، دستگاه متولی موظف است ظرف مدت 18 ماه نسبت به انجام معامله قطعی و انتقال اسناد رسمی و پرداخت بهاء یا معوض آن به مالک اقدام نماید در صورتیکه اجرای طرح و تملیک املاک واقع در آن به موجب برنامه زمان بندی مصوب از سوی دستگاه اجرایی به حداقل 5 سال بعد موکول شده باشد. شهرداری مکلف است بر اساس حکم ماده واحده مربوط به تعیین وضعیت املاک واقع در مسیر طرحهای دولتی و شهرداریهای مصوب 1367، با اخذ تعهد کافی ازمالک مبنی بر حفظ حقوق دستگاه مجری طرح، در صورتی که قبل از 5 سال طرح خود را اجرا نماید نسبت به صدور مجوز تفکیک و پروانه ساخت اقدام نماید.

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

در بهمن ۲۶ | توسط

Scroll to top