10 شهر ثروتمند جهان: نیویورک یا لندن در صدر نیستند!

در ۱۱ آبان | مجموعه علمی آموزشی, مقالات | توسط | دیدگاه 2 دیدگاه

10 شهر ثروتمند جهان: نیویورک یا لندن در صدر نیستند!

چه چیزی یک شهر را ثروتمند می کند؟

مردم؟ فرهنگ؟ و یا ترکیبی از بسیاری از مسائل؟

در اغلب موارد، وضعیت ثروت در سطح شهر توسط تولید ناخالص داخلی و یا GDP آن اندازه گیری می شود. عبارتی که به ارزش بازار همه کالاها و خدمات ارائه شده توسط منطقه ای به خصوص، اشاره دارد. از لحاظ رتبه بندی تولید ناخالص داخلی(GDP)؛ در اینجا 10 تا از ثروتمندترین شهرها در جهان امروز آورده شده است.

10- شانگهای، چین

شانگهای چین تولید ناخالص داخلی: 516.5 بیلیون دلار

شانگهای چین
تولید ناخالص داخلی: 516.5 بیلیون دلار

تولید ناخالص داخلی: 516.5  بیلیون دلار

مساحت: 6،340.5 کیلومتر مربع

جمعیت: 23019148

در حالی که اقتصاد چین رونق بزرگی را تجربه می کند، تعجبی ندارد که یک شهر چینی در لیست قرار دارد. در حالی که پکن جایگاه فرهنگی و سیاسی چین می باشد، شانگهای مرکز تجاری آن شناخته شده است و طی سالهای زیادی در آینده به همین عنوان باقی خواهد ماند. بسیاری از صنایع عمده آن در بخش های گردشگری، شیمیایی و تولید فولاد درگیر هستند و اکثر سفارتخانه های خارجی، شانگهای را به عنوان خانه خود انتخاب کرده اند، که تا حد زیادی به حیثیت و جذبه دهکده ماهیگیری کوچکی در ساحل شرق چین می افزاید.

9- مسکو، روسیه

مسکو، روسیه تولید ناخالص داخلی: 520.1 بیلیون دلار

مسکو، روسیه
تولید ناخالص داخلی: 520.1 بیلیون دلار

تولید ناخالص داخلی: 520.1  بیلیون دلار

مساحت: 2510 کیلومتر مربع

جمعیت: 11503501

پایتخت روسیه چیزی بیش از خاویار لوکس ارائه می دهد، که اطمینان بخش است. پس از خلع جایگاه رسمی کشور هنگامی که سنت پترزبورگ تاسیس شد، مسکو به عنوان پایتخت روسیه پس از انقلاب 1917 دوباره معرفی شد. پس از درگیری در جنگ های بی شمار و نقاط عطف تاریخی، مسکو در حال حاضر بخش زیادی از عرضه مواد غذایی، فولاد، مواد معدنی و مواد شیمیایی این کشور را فراهم می کند.

8- شیکاگو، ایالات متحده آمریکا

شیکاگو، ایالات متحده آمریکا تولید ناخالص داخلی: 524.6 بیلیون دلار

شیکاگو، ایالات متحده آمریکا
تولید ناخالص داخلی: 524.6 بیلیون دلار

تولید ناخالص داخلی: 524.6  بیلیون دلار

مساحت: 606.1 کیلومتر مربع

جمعیت: 2،707،120

شیکاگو منزل شیکاگو بولز، تیم بسکتبالی است که در دهه 1990 بر صحنه بسکتبال فرمانروایی می کرد. شیکاگو همچنین خانه پیتزا بشقاب عمیق یا deep-dish pizza، آشپزخانه ای که به ندرت در جای دیگری یافت می شود، است. اما شیکاگو بیش از بسکتبال و یک بشقاب ایتالیایی است. ریشه های این شهر به طوری عمیق هستند، که بومیان آمریکا شهر بادخیز را خانه می نامیدند، ردیابی می شود. از زمان تاسیس شیکاگو مدرن در سال 1833، تمام شهر در حال رشد بود و هنوز هم تا این روز در حال توسعه است. صنایع کنونی که در شیکاگو یافت می شوند تولید، چاپ و نشر است.

7- اوزاکا، ژاپن

اوزاکا، ژاپن تولید ناخالص داخلی: 654.8 بیلیون دلار

اوزاکا، ژاپن
تولید ناخالص داخلی: 654.8 بیلیون دلار

تولید ناخالص داخلی: 654.8  بیلیون دلار

مساحت: 552.26 کیلومتر مربع

جمعیت: 1،545،410

ریشه اوزاکا یکی از قدیمی ترین و تاریخی ترین شهرهای قابل توجه در ژاپن، به 6 سال قبل از میلاد برمی گردد. اما به طور صحیح شروع اوزاکا به عنوان یک شهر، در طول دوره ادو از 1603 تا 1867 رونق گرفت. امروز، تنها 223 کیلومتر مربع از مساحت کل آن را می توان به عنوان یک مترو شهری توصیف کرد. بقیه زمین به عنوان کشاورزی و فرهنگی تعیین شده است. جاذبه های گردشگری شامل قلعه اوزاکا و استودیو یونیورسال ژاپن می باشد. اکثر صنایع موجود در شهر درگیر فلز، منسوجات و تولید پلاستیک هستند.

6- پاریس، فرانسه

پاریس، فرانسه تولید ناخالص داخلی: 669.2 بیلیون دلار

پاریس، فرانسه
تولید ناخالص داخلی: 669.2 بیلیون دلار

تولید ناخالص داخلی: 669.2  بیلیون دلار

مساحت: 105.4 کیلومتر مربع

جمعیت: 10413386

در حالی که امروزه به عنوان شهر عشق شهرت دارد، پاریس تاریخ بسیار طوفانی را پشت سر گذاشته است که شامل جنگ های بی شماری در طول ظهور و سقوط امپراتوری روم، جنگهایی در دوران قرون وسطی، طاعون سیاه، تهاجم از طرف آسیا، و دو جنگ جهانی می شود. امروز، جدا از شهر عشق بودن، پاریس در حال حاضر پایتخت مد جهان است، با برچسب های گران لباس ها که در خیابانهای آنها صف کشیده اند و طراحان مد و مدل ها، برای بزرگ کردن آن به شهر هجوم آوردند. اماکن قابل توجه عبارتند از برج معروف ایفل، شانزه لیزه، موزه لوور و تاق پیروزی.

5- لندن، انگلستان

لندن، انگلستان تولید ناخالص داخلی: 731.2 بیلیون دلار

لندن، انگلستان
تولید ناخالص داخلی: 731.2 بیلیون دلار

تولید ناخالص داخلی: 731.2  بیلیون دلار

مساحت: 1570 کیلومتر مربع

جمعیت: 8،173،194

لندن به عنوان یک مستعمره روم به نام لندنیوم آغاز شده و به زودی پس از فروپاشی امپراتوری روم به یک شهر عظیم تبدیل شد. لندن در طول تاریخ بسیار رنج برده است. در آنجا آتش سوزی بزرگ در سال 1666، که یک قرن پس از آن توسط طاعون سیاه دنبال شد، وجود داشت. لندن همچنین به عنوان یک شهر فوق العاده مهم در طول دو جنگ جهانی به شمار می آمد. این شهر مقصدی رویایی برای بسیاری از مردم از نژادها، فرهنگ ها و مذاهب مختلف بود و لندن را دیگ ذوب حیاتی جهان کرده بود. نقاط توریستی برای زمانی که در لندن هستید ارزش رفتن دارد کاخ باکینگهام، پل برج، چشم لندن و ساعت مشهور جهان برج بیگ بن است. بنابراین هرچه تجارت بیشتر می شود، شهر در امور مالی و بانکی رشد می کند.

4- سئول، کره جنوبی

سئول، کره جنوبی تولید ناخالص داخلی: 779.3 بیلیون دلار

سئول، کره جنوبی
تولید ناخالص داخلی: 779.3 بیلیون دلار

تولید ناخالص داخلی: 779.3  بیلیون دلار

مساحت: 605.21 کیلومتر مربع

جمعیت: 10 میلیون برآورد می شود.

تاریخ بیان می دارد که سئول 17 سال قبل از میلاد تاسیس شده و به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای بازمانده در منطقه شرق آسیا محسوب می شود. سئول به شدت در طول جنگ جهانی دوم در مقابل ژاپن و در برابر چین و کره در طول جنگ کره ها از سال 1950 تا سال 1955 رنج برده است. هنگامی که یک آتش بس بین دو کره رسمیت یافت، سئول به عنوان یک شهر شروع به توسعه کرد و هرگز تا به حال متوقف نشده است. امروز، سیل گردشگران از سراسر جهان، برای بازدید از مکانهای یادبود جنگ کره ای، پارک ناسمن، کاخ چانگ دیوک گونگ و برج N  سئول، به سئول می آیند. عمده کسب و کار در سئول درگیر الکترونیک، منسوجات و تولید آهن و فولاد می باشد.

3- لس آنجلس، ایالات متحده آمریکا

لس آنجلس، ایالات متحده آمریکا تولید ناخالص داخلی: 789.7 بیلیون دلار

لس آنجلس، ایالات متحده آمریکا
تولید ناخالص داخلی: 789.7 بیلیون دلار

تولید ناخالص داخلی: 789.7  بیلیون دلار

مساحت: 1302 کیلومتر مربع

جمعیت: 3،792،621

در جهان به عنوان شهر فرشتگان شناخته شده است، شهر تابناک و مخملی لس آنجلس آغاز بسیار فروتنی داشته است. به عنوان یک روستای کوچک ساخته و از مهاجران عمدتا اسپانیایی تبار تاسیس شد. هنگامی که آمریکایی ها آن روستا را در سال 1847 فتح کردند، به یک شهر بزرگ تکامل یافت. ساخت و ساز خطوط راه آهن، مهاجران بیشتری را جذب کرد و به تاسیس کسب و کارهای جدیدی کمک نمود، تا اینکه به شهری که امروز ما می شناسیم تبدیل شد. در حالی که بسیاری به لس آنجلس به عنوان مرکز فیلمسازی در ایالات متحده می نگرند، بیشتر کسب و کار موجود در شهر متعلق به بخش مالی و بانکی است.

2- نیویورک، ایالات متحده آمریکا

نیویورک، ایالات متحده آمریکا تولید ناخالص داخلی: 1210 بیلیون دلار

نیویورک، ایالات متحده آمریکا
تولید ناخالص داخلی: 1210 بیلیون دلار

تولید ناخالص داخلی: 1210 بیلیون دلار

مساحت: 1،213 کیلومتر مربع

جمعیت: 8،244،910

سیب بزرگ؛ شهری که هرگز نمی خوابد؛ نیویورک یکی از غنی ترین شهرها به لحاظ تاریخی به ویژه در ساحل شرقی ایالات متحده است. این شهر در جنگ انگلیس و هلند به تصویر کشیده شد، که در آن هلند شهر را فتح کرد اما در نهایت آن را از طریق حکم یک معاهده در سال 1647 به انگلیس واگذار کرد. نیویورک یکی از شهرهایی بود که در لغو برده داری از آن یاد می شود و همچنین به عنوان یک بندر ورودی برای مهاجران از اروپا خدمت رسانی می کرد و نیویورک را به یک مکان متنوع فرهنگی در امروز، تبدیل کرد. جاذبه های شهر شامل میدان تایمز، مجسمه آزادی، پل بروکلین و ساختمان امپایر استیت می باشد.

1- توکیو، ژاپن

توکیو، ژاپن تولید ناخالص داخلی: 1520 بیلیون دلار

توکیو، ژاپن
تولید ناخالص داخلی: 1520 بیلیون دلار

تولید ناخالص داخلی: 1520 بیلیون دلار

مساحت: 2،187.6 کیلومتر مربع

جمعیت: 13185502

طوری که ضرب المثل قدیمی می گوید: چیزهای بزرگ از آغازهای کوچک آمده اند. و این مورد برای توکیو، ژاپن است. ریشه های این شهر از یک روستای کوچک ماهیگیری بودن شروع شد و تبدیل به جایگاه قدرت کشور شد. هنگامی که توکوگاوا ایهیاسو به عنوان شوگان به قدرت دست یافت و ادو ( نام سابق توکیو) را به عنوان محل دفتر مرکزی خود انتخاب کرد. این شهر، گذشته آشفته ای را تحمل کرده است – یک زلزله در سال 1923 تقریبا شهر را با خاک یکسان کرد؛ همچنین دریافت بمب  های گسترده در طول جنگ جهانی دوم نیز بود. پس از تسلیم ژاپن در سال 1945، توکیو به بازسازی رفت و به مترقی ترین شهر در جهان امروز رشد یافته است. صنایع پیشرو توکیو،  الکترونیک، مخابرات، چاپ و نشر هستند.

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

2 Responses

  1. امیر گفت:

    واقعا کیف میکنند.
    ایران هیچی نداره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

« »

Scroll to top