‌لایحه قانونی احداث ترمینالهای مسافرین و ممنوعیت تردد اتومبیلهای مسافربری بین شهری در داخل شهر تهران ‌مصوب 59.2.9

در ۳ اسفند | مجموعه حمل و نقل و ترافیک, قوانین مدیریت شهری | توسط | دیدگاه بدون دیدگاه

‌لایحه قانونی احداث ترمینالهای مسافرین و ممنوعیت تردد اتومبیلهای مسافربری بین شهری در داخل شهر
تهران ‌مصوب 59.2.9

ماده اول ـ شهرداری تهران موظف است علاوه بر بهره برداری از ترمینال موجود به تدریج نسبت به احداثترمینالهای جدید متناسب با نیاز شهر در شرق و غرب و شمال تهران اقدام نماید. سازمان برنامه و بودجه با توجه به امکانات دولت مکلف به تأمین اعتبار لازم جهت احداث ترمینالهای جدید خواهد بود.

ماده دوم ـ شهرداری تهران غرفه های ترمینالهای شهر را به شرکتهای مسافربری که طبق شرایط خاص تشکیلمی شود در مقابل اخذ اجاره بهای مناسب به صورت نمایندگی واگذار می نماید. شرایط تشکیل این شرکتها بر طبق آیین نامه ای خواهد بود که توسط شهرداری تهران بر اساس قوانین مصوب وزارت راه و ترابری و همکاری آن وزارت تهیه و به تصویب شورای شهر و در غیاب شورای شهر به تصویب وزارت کشور خواهد رسید. شرکتهای تعاونی متشکل از دارندگان اتوبوسهای و کارکنان شرکتهای مسافربری موجود اولویت خواهند داشت.

تبصره ـ شرایط واگذاری غرفه ها طبق آیین نامه ای خواهد بود که توسط شهرداری تهران تهیه و به تصویب شورایشهر یا در غیاب شورای شهر به تصویب وزارت کشور خواهد رسید. این واگذار مشمول مقررات قانون روابط موجر و مستأجر نبوده و حقوق استیجاری و کسب و پیشه برای متصرفین یا متصدیان آنها ایجاد نخواهد کرد و هر موقع که شهرداری لازم بداند می تواند محل را با توجه به شرایط واگذاری نمایندگی و با اخطار قبلی لااقل یک ماهه تصرف کند.

ماده سوم ـ مالکیت و مدیریت تأسیسات ترمینالها و مسئولیت خدمات با شهرداری تهران می باشد. شهرداری تهران موظف به نظارت بر برنامه ریزی مسافربری و کیفیت عرضه خدمات شرکتها خواهد بود.

تبصره ـ حدود وظایف و اختیارات و نظارت شهرداری تهران و خدمات شرکتها بر طبق آیین نامه جداگانه ای خواهد بودکه بر اساس ماده دوم و تبصره ذیل آن مشخص خواهد شد.

ماده چهارم ـ شروع کار ترمینال و ممنوعیت تردد اتومبیلهای مسافربری بین شهری همزمان انجام حداقل یک ماهقبل از شروع توسط شهرداری تهران اعلام می شود.

ماده پنجم ـ سایر شهرداریهای شهرهای بزرگ کشور که جمعیت آنها بیش از یکصد هزار نفر باشند موظفند نسبت به ایجاد ترمینال مسافربری بین شهری در محلهای مناسب بر اساس مفاد این قانون با توجه به امکانات اقدام نمایند.

ماده ششم ـ کلیه مقررات و قوانین و آیین نامه های موجود که مغایر با مفاد این قانون باشند از درجه اعتبار ساقطاست.

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

« »

Scroll to top