‌قانون حمایت از تولید دام داخلی

در ۳ اسفند | مجموعه پسماند و آلودگی هوا, قوانین مدیریت شهری | توسط | دیدگاه بدون دیدگاه

‌قانون حمایت از تولید دام داخلی

ماده واحده ـ دولت موظف است در راستای تأمین اهداف برنامه پنجساله توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و به منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی نسبت به کاهش تدریجی واردات گوشت و خرید دام داخلی با قیمت های تضمینی و احیاء مراتع و تأمین علوفه مورد نیاز اقدام کند، بدین منظور 10% از 170 هزار تن واردات گوشت سال 1369 کسر گردیده و 50% ارز مربوطه با پیشنهاد وزارت کشاورزی صرف خرید علوفه، دارو و تجهیزات دامپزشکی و توسعه مجتمع های کشتارگاهی و 50% باقیمانده ارز را با نرخ رقابتی به واحدهای صنعتی واگذار و درآمد ریالی حاصله را حداکثر ظرف مدت یک ماه جهت خرید دام داخلی ( عشایر، روستایی، سایر دامداران) در اختیار سازمان گوشت کشور قرار دهد تا با همکاری وزارتین جهاد سازندگی و کشاورزی نسبت به خرید دام داخلی در محل اقدام گردد.

تبصره 1 ـ دولت موظف است همه ساله خرید گوشت و محصولات دامی تولیدکنندگان داخلی را تضمین نموده وحداقل قیمت خرید تضمینی را اعلام نماید.

تبصره 2 ـ دولت در پایان هر سال و در هنگام ارائه بودجه سال بعد به مجلس شورای اسلامی میزان و قیمت خرید تضمینی دام و گوشت را از دامداران سراسر کشور پیش بینی و جهت تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد داد. این سیاست می باید به گونه ای باشد که تا پایان برنامه اول توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران واردات گوشت از خارج از کشور قطع شود. ضرر و زیان احتمالی ناشی از اجرای این قانون در سال جاری از محل صرفه جویی ارزی ( معادل ریالی آن به قیمت رقابتی) و در سالهای بعد از محل افزایش قیمت علوفه وارداتی تأمین شود.

تبصره 3 ـ این قانون از تاریخ تصویب لازم الاجرا است.

قانون فوق مشتمل بر ماده واحده و سه تبصره در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ سیزدهم آبان ماه یک هزار وسیصد و شصت و نه مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 1369.8.24 به تأیید شورای نگهبان رسیده است. رئیس مجلس شورای اسلامی ـ مهدی کروبی

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

« »

Scroll to top