‌قانون الحاق سه تبصره به بند (12) ماده (4) قانون نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1369

در ۲۶ بهمن | مجموعه حمل و نقل و ترافیک, قوانین مدیریت شهری | توسط | دیدگاه بدون دیدگاه

‌قانون الحاق سه تبصره به بند (12) ماده (4) قانون نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1369

ماده واحده ـ از تاریخ تصویب این قانون سه تبصره به ذیل بند (12) ماده (4) قانون نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب1369.4.27 ـ الحاق می گردد:

تبصره 1 ـ نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران موظف است کلیه امور راهنمائی و رانندگی شهر تهران را برابر با سیاستها و برنامه های شهرداری شهر تهران و در چهارچوب قانون به اجراء درآورد. تأمین کلیه تجهیزات و تأسیسات و بودجه و امکانات مورد نیاز اداره راهنمائی و رانندگی شهر تهران ( به استثنای حقوق و مزایای پرسنل و تجهیزات مخابراتی و سلاح و مهمات) بر عهده شهرداری شهر تهران می باشد. کلیه امکانات و تجهیزات موجود اداره راهنمائی و رانندگی شهر تهران عیناً در این اداره باقی خواهد ماند.

تبصره 2 ـ اداره راهنمائی و رانندگی شهر تهران عنداللزوم در زمینه برقراری امنیت برابر با ابلاغیه های نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ( ناجا) انجام وظیفه می نماید.

تبصره 3 ـ چگونگی اجرای این قانون از جمله نحوه عزل و نصب رئیس اداره راهنمائی و رانندگی شهر تهران با رعایت اصل یکصد و دهم (110) قانون اساسی ( به استثنای موارد مربوط به امور امنیتی و انتظامی که به تصویب فرماندهی کل قوا می رسد) مطابق با آئین نامه ای می باشد که حداکثر ظرف مدت شش ماه توسط وزارت کشور با هماهنگی و همکاری ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

« »

Scroll to top