‌قانون اجازه واگذاری حق دریافت عوارض آزاد راههای تهران ـ کرج و کرج ـ قزوین به بانک ملی ایران

در ۳ اسفند | مجموعه درآمد و عوارض, قوانین مدیریت شهری | توسط | دیدگاه بدون دیدگاه

‌قانون اجازه واگذاری حق دریافت عوارض آزاد راههای تهران ـ کرج و کرج ـ قزوین به بانک ملی ایران

ماده واحده ـ به وزارت راه و ترابری اجازه داده می‌شود حق دریافت عوارض عبور از آزاد راههای تهران ـ کرج و کرج ـ قزوین و واریز آن به خزانه‌را طبق قرارداد به بانک ملی ایران به عنوان عامل طرفهای مشارکت واگذار نماید. معادل صددرصد (100%) مبالغ واریزی از محل اعتباری که به همین‌منظور در قانون بودجه هر سال منظور می‌گردد در اختیار وزارت راه و ترابری قرار خواهد گرفت تا جهت تأمین کسری درآمد مورد انتظار آزاد راههای‌قزوین ـ زنجان و زنجان ـ تبریز و مشهد ـ باغچه به مصرف برسد.

تبصره 1 ـ دوره واگذاری فوق‌الذکر به اطراف مشارکت تا استهلاک کامل هزینه‌های مذکور و با لحاظ نمودن حق عبور دریافتی از آزاد راههای یاد‌شده در جمع درآمدهای دوران مشارکت خواهد بود.

تبصره 2 ـ با عاملیت وزارت راه و ترابری پانزده درصد (15%) درآمد حاصل از حق عبور در بهره برداری از موضوع این قانون و براساس قرارداد‌جداگانه صرف احتیاجات نگهداری آزاد راههای یاد شده خواهد شد.

تبصره 3 ـ کلیه هزینه‌های مرتبط با وصول عوارض از آزاد راههای تهران ـ کرج و کرج ـ قزوین توسط بانک ملی ایران به عنوان عامل اطراف‌مشارکت، تأمین و پرداخت خواهد شد.

تبصره 4 ـ نرخ عوارض آزاد راههای مذکور توسط شورای اقتصاد تعیین می‌گردد.

تبصره 5 ـ از تاریخ تصویب این قانون، قوانین مغایر با آن لغو می‌گردد.

قانون فوق مشتمل بر ماده واحده و پنج تبصره در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ بیست و نهم فروردین ماه یکهزار و سیصد و هشتاد مجلس شورای‌اسلامی تصویب و در تاریخ 1380.2.5 به تأیید شورای نگهبان رسیده است. رئیس مجلس شورای اسلامی ـ مهدی کروبی

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

« »

Scroll to top