‌آیین‌نامه اجرایی قانون استفاده اجباری از کمربند و کلاه ایمنی مصوب 1376

در ۲۶ بهمن | مجموعه حمل و نقل و ترافیک, قوانین مدیریت شهری | توسط | دیدگاه بدون دیدگاه

آیین‌نامه اجرایی قانون استفاده اجباری از کمربند و کلاه ایمنی مصوب 1376
1379.12.27 ـ 59891 . ت240415 ه‍ ـ 1379.12.28 ـ 760
‌شماره: .59891ت20415 هـ
‌تاریخ: 1379.12.28
‌وزارت کشور ـ وزارت صنایع و معادن ـ وزارت آموزش و پرورش ـ وزارت فرهنگ
‌و ارشاد اسلامی ـ وزارت راه و ترابری ـ وزارت دادگستری
‌وزارت بازرگانی ـ سازمان مدیریت و برنامه ریز کشور
‌هیأت وزیران در جلسه مورخ 1379.12.27.‌بنا به پیشنهاد مشترک شماره 3173.1.61 مورخ 1377.8.2 وزارتخانه‌های کشور، دادگستری، صنایع و‌معادن و راه و ترابری و به استناد تبصره (2) ماده واحده قانون استفاده اجباری از کمربند و کلاه ایمنی ـ مصوب 1376 ـ آیین‌نامه اجرایی قانون یاد شده ‌را به شرح زیر تصویب نمود:

ماده 1ـ در این آیین نامه اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به کار می روند:

الف ـ کمربند ایمنی : تسمه ای که نیم تنه بالای راننده و هر یک از سرنشینان را تحت کنترل و مهار ایمن خود قرار می دهد تا هنگام ضرورت، همچون کاهش ناگهانی سرعت یا توقف آنی خودرو که ممکن است ناشی از ترمز یا برخورد با جسم دیگر یا حوادث دیگر رانندگی باشد، مانع از جدا شدن سرنشینان و راننده از صندلی خود و اصابت به شیشه جلو یا سایر قسمت های داخل و یا پرتاب به خارج از خودرو شود.

ب ـ کلاه ایمنی : کلاهی است که راننده و سرنشین موتورسیکلت ها از آن برای محافظت سر خود در برابرضربات احتمالی ناشی از بروز سوانح استفاده می کنند.

پ ـ کمربندی : جاده های پیرامون شهرها که به منظور گذر وسایل نقلیه عبوری از آن بدون آنکه وارد شهر شونداحداث می شود و ضوابط تردد از آنها مطابق جاده های برون شهری است.

ت ـ بزرگراه درون شهری : مصادیق بزرگراه های درون شهری توسط شورای هماهنگی ترافیک هر استان تعیینمی شود.

ماده 2 ـ کلیه دارندگان خودرو در سطح کشور مکلفند وسایط نقلیه خود را به کمربند ایمنی استاندارد جهتاستفاده راننده و سرنشین ردیف اول مجهز نمایند.

ماده 3 ـ بستن کمربند ایمنی برای راننده و سرنشینان ردیف اول وسایط نقلیه در حال حرکت در بزرگراه های درونشهری، کمربندی ها و جاده های بین شهری الزامی است.

تبصره ـ سرنشینان اتوبوس ها و مینی بوس های در اختیار شرکت واحد اتوبوس رانی، معلولان، بانوان باردار و کلیه افرادی که به تأیید پزشک معالجشان دارای بیماریهای جسمی وناتوانی های حرکتی هستند از مفاد این ماده مستثنی می باشند.

ماده 4 ـ تعداد سرنشینان ردیف جلو باید بر اساس ضوابط مندرج در آیین نامه راهنمایی و رانندگی و اصلاحیه های آن باشد و هر یک از سرنشینان ردیف جلو باید تنها از کمربند ایمنی مربوط به خود و به صورت انفرادی استفاده نمایند.

ماده 5 ـ استفاده از صندلی ردیف اول برای استقرار کودکان و نوجوانان تا سن 12 سالگی به صورت منفرد یاهمراه والدین ممنوع است.

تبصره ـ استفاده از صندلی مخصوص استقرار کودکان یا تکیه گاه ویژه با پشت سری مخصوص، در ردیف اولخودروها بلامانع است.

ماده 6 ـ صدور برگ معاینه فنی برای خودروهای فاقد کمربند ایمنی در ردیف اول ممنوع است.

ماده 7 ـ سوار شدن به موتورسیکلت بدون استفاده از کلاه ایمنی ممنوع است و راکبین موتورسیکلت مکلفند درطول حرکت از کلاه ایمنی استفاده نمایند. مأموران راهنمایی و رانندگی موظفند از ادامه حرکت موتور سیکلت هایی که راکبین آنها فاقد کلاه ایمنی هستند جلوگیری نمایند.

ماده 8 ـ چنانچه عدم استفاده از کمربند ایمنی طی حادثه رانندگی که بیمه گذار طبق مقررات راهنمایی و رانندگی در ایجاد آن مقصر شناخته می شود منجر به مصدومیت شخص ثالث گردد، تعهد و مسؤولیت بیمه گر در مورد جبران خسارت شخص ثالث محدود به میزان تأثیر تقصیر بیمه گذار در ایجاد مصدومیت و خسارات ناشی از آن است.

ماده 9 ـ سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، وزارت آموزش و پرورش و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مکلفند با همکاری و هماهنگی وزارتخانه های صنایع و معادن، راه و ترابری و کشور نسبت به ترویج و ارتقای فرهنگ استفاده از کمربند و کلاه ایمنی و آموزش های مربوط اقدام نمایند.

ماده 10 ـ به منظور ارزیابی و پی گیری اقدامات انجام شده موضوع ماده (7) این آیین نامه کمیته ای مرکب از نمایندگان دستگاه های موضوع ماده یاد شده و نماینده نیروی انتظامی و سازمان پزشکی قانونی در محل وزارت کشور تشکیل و نتیجه هر شش ماه یک بار به هیأت وزیران اعلام می شود.

ماده 11 ـ وزارتخانه های صنایع و معادن و بازرگانی مکلفند نسبت به تولید و تأمین کمربند و کلاه ایمنی استانداردحسب نیاز کشور اقدام نمایند.

ماده 12 ـ سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اعتبار لازم را برای اجرای هرچه بهتر مفاد این آیین نامه در لایحهبودجه هر سال پیش بینی می کند.

ماده 13 ـ زمان بندی اجرای این آیین نامه با توجه به زمان لازم الاجرا شدن آن به شرح زیر تعیین می شود:

الف ـ در مورد اتوبوس ها و مینی بوس ها دو سال.

ب ـ در مورد کامیون ها دوسال.

پ ـ در مورد انواع دیگر خودروهای در حال عبور از کمربندی ها و بزرگراه های درون شهری شش ماه.

ت ـ در مورد خودروهای شخصی در حال عبور از جاده های بین شهری سه ماه.

حسن حبیبی ـ معاون اول رییس جمهور

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

« »

Scroll to top