یک مدیر توسعه اقتصاد شهری باید چه شخصیتی داشته باشد

در ۱۵ اسفند | مجموعه علمی آموزشی, مقالات | توسط | دیدگاه بدون دیدگاه

یک مدیر توسعه اقتصاد شهری باید چه شخصیتی داشته باشد

تقاضا: مدیر اجرایی در جهت جذب توسعه مناسب، کسب و کار جدید و سرمایه گذاری در شهر.

این تعریف تا حدودی مدیر توسعه اقتصادی شهری را  توصیف می کند، یک مسئول دولتی که به طور فزاینده ای در شهرهایی از جمله ونکوور، واشنگتن، تابنگور، مین، و فراتر از آن فعالیت می کند.

و اما اینکه این سمت چه مفهومی دارد، و مخصوصا در حال حاضر به چه علتی مورد نیاز است؟

پاسخ اول از وب سایت خلاقانه در جهت رقابت درون شهری نشات می گیرد (ICIC)، یک سازمان غیر انتفاعی اختصاص داده شده به منظور تحقیق و ایجاد استراتژی برای رشد اقتصادی شهری.

پس از گذشت چند دهه از مهاجرت، شهرها تبدیل به گزینه ای برای انتخاب محل زندگی شده اند. دسترسی به امکانات رفاهی از جمله پارک ها، سرویس حمل و نقل، رستوران ها، امکانات فرهنگی و رویدادهای ورزشی در حال ساخت شهرها به زندگی در حومه شهر ترجیح داده می شود.

اما به دنبال این انتقال جمعیتی، شهرها باید راه هایی را برای همساز کردن این رشد بیابند. طرح های توسعه اقتصادی در خط مقدم برنامه های شهری هستند.

چگونه می توان برای همه ساکنان جدید و قدیمی به طور یکسان رونق شهری عادلانه و پرورش رشد شغلی و فرصت های اقتصادی فراهم کرد؟

این رشد خواستار آن است که یک نفر به طور تمام وقت در جهت توسعه اقتصاد شهر تلاش کند. این تغییر از گذشته سرچشمه گرفته است، زمانی که بسیاری از شهرها حقیقتا توسعه اقتصادی را به مشاوران یا کمیسیون اختصاص دادند.

یک مدیر توسعه اقتصاد شهری باید چه شخصیتی داشته باشد

یک مدیر توسعه اقتصاد شهری باید چه شخصیتی داشته باشد

چه کسی برای این سمت واجد شرایط می باشد؟

پاسخ به این سوال از شهری به شهر دیگر متفاوت است.

Alisa Pyszka، مدیر توسعه اقتصادی سابق ونکوور، که در حال حاضر در VP کارگزینی و گسترش پورتلند، اورگان، خدمت می کند دارای مدرک برنامه ریزی شهری و گواهینامه LEED AP می باشد.

Lloyd Purdy، مدیر توسعه اقتصادی تایگرد، اورگان،که به تازگی به این سمت نائل شده دارای یک پس زمینه بازاریابی است.

Thomas Boydell، مدیر توسعه اقتصادی بلوو، واشنگتن، دارای مدرک MBA وارتون و مدرک روانشناسی در مقطع کارشناسی می باشد.

Kyle Kimball، رئیس شرکت توسعه اقتصادی شهر نیویورک (NYCEDC)، به عنوان CFO و COO یک توسعه دهنده بزرگ املاک و مستغلات خدمت می کند که قبل از آن در خدمات مالی گلدمن ساکس و جی پی ایالت مورگان فعالیت می کرد.

Bill Linehan، رئیس کمیسیون توسعه اقتصادی شورای شهر بوستون، که قبلا مدیر وزارت عملیات پارک های شهر بوستون و دستیار ویژه COO بوستون بود .

مصاحبه: Alisa Pyszka از مجله تجاری ونکوور در Vimeo.

با وجود اینکه سوابق و پیش زمینه های این افراد متفاوتند، اما پروژه های مشترکی از طریق اکثر مدیران توسعه اقتصادی شهری در حال اجراست. این دانش و مهارت ها که به نظر می رسد برای این سمت بسیار مهم باشد در اینجا مختصر و مفید آورده شده است.

کارآزمودگی با کمک مشارکت بخش دولتی و خصوصی:

همه شهرها برای انجام فعالیت ها به طور فزاینده ای به مشارکت شرکت های بخش خصوصی تکیه می کنند. توانایی مذاکره معاملات میان سازمان های شهری و توسعه دهندگان املاک و مستغلات، کسب و کار جدید و دیگر شرکت کنندگان در اقتصاد شهری ضروریست. در واقع، ممکن است این قابلیت در صدر لیست ویژگی های مورد نیاز یک مدیر توسعه اقتصادی آینده نگر باشد.

تخصص مدیریت پروژه:

 توانایی مدیریت پروژه های بزرگ با بسیاری از قطعات در حال حرکت کلید کار هر مدیر توسعه اقتصادی است. مگر در مواردی که انجام تدریجی و به طور موثر کاری را تشخیص دهد. ذکر موثر بودن به تنهایی کافی نیست. فردی که تمایل دارد نامزد شود بایستی گزینه های کیفی دیگر را ملاحظه کند.

دانش مالی :

این گزینه غیر قابل اجتناب است، اکثر مدیران توسعه اقتصادی شهری باید از نحوه کار سرمایه آگاهی داشته باشند. در غیر این صورت، آنها از انجام معاملات سودمند شهر خود بی بهره خواهد ماند. ما در حال صحبت پیرامون دانش اساسی اقتصاد، امور مالی و حتی اصول حسابداری هستیم.

آگاهی و تسلط بر شهر و منطقه:

مدیر توسعه اقتصادی باید پیرامون شهری که در آن فعالیت می کند آگاهی داشته باشد. اینکه چه قشری در آن زندگی می کند و به چه دلیل، متوسط کارگرانی که امرار معاش می کنند چه  تعداد می باشد، چه تجارت هایی موفق اند. تمام این عوامل در مورد هر مدیر پیشنهادی در نظر گرفته شده است. تنها با درک آنچه که جامعه نیاز دارد مدیر می تواند در آن مورد تصمیم گیری کند تا فرصت های کاری در آینده ظهور پیدا کند.

یک مدیر توسعه اقتصاد شهری باید چه شخصیتی داشته باشد

یک مدیر توسعه اقتصاد شهری باید چه شخصیتی داشته باشد

تمایل به مشورت:

اطمینان بخش است که بتوان گفت، در نهایت، برای تمام مدیران توسعه اقتصادی شهر اموری پیش خواهد آمد که در آن زمینه مهارت و منابع لازم را نخواهند داشت. اینجاست که تمایل به کسب آگاهی و دانش از جهان اطراف برای پیشرفت پروژه های آینده بسیار مهم می باشد.یک مدیر آینده نگر نمی تواند تنها متکی به خود باشد.

آگاهی از اطلاعات موجود:

رشد داده های شهری در دسترس عموم در حال افزایش تجزیه و تحلیل ها می باشد. یعنی کاوش علوم و اطلاعات در مجموعه داده های عظیم. هر مدیر توسعه اقتصادی مدرن می داند که همیشه این نوع ابزار فن آوری بهتر از تمرکز و یا بررسی گروهی قادر است از فرصت ها و مشکلات شهری رونمایی کند.Tigard’s Lloyd Purdy، در مصاحبه اخیر خود اظهار کرد “ما با بکارگیری داده ها ایده های بهتری خواهیم داشت از آنچه که انجام می دهیم و آنچه که در موردش رقابت می کنیم”.

بنابراین در اینجا اگر شما به دنبال سمت مدیریت توسعه اقتصادی شهری هستید و ایضا اگر شما به دنبال استخدام فردی برای این کارهستید، اجرا کردن لیست بالا و اینکه چگونه مهارت های خود را به خوبی با یکدیگر هماهنگ سازید نیاز خواهید داشت. بدون این ویژگی ها و صفات در باطن امر، یک شهر نمی تواند انتظار موفقیت در بازار رقابتی شهری را داشته باشد.

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

« »

Scroll to top