گرفتن حقوق شهرنشینی: گزارش بانک جهانی جدید در شرق آسیا

در ۱۲ اسفند | مجموعه علمی آموزشی, مقالات | توسط | دیدگاه 1 دیدگاه

اطلاعات جدیدی توسط بانک جهانی در رابطه با مناطق شهری و جمعیت آنها به شیوه‌ای سازگار در سراسر شرق آسیا، که در آن بیش از 200 میلیون نفر در سال‌های 2000 تا 2010 به مناطق شهری نقل مکان کرده‌اند، برای اولین بار منتشر شد.

داده‌ها می‌گویند بانک جهانی، درک بهتری برای دولت و رهبران محل از شکل و مقیاس رشد فراهم می‌کند به طوری که آنها می‌توانند حقوق شهرنشینی خود را دریافت کنند، که در نتیجه برای همه فرصت‌های برابری ایجاد می‌کند.
به گفته Axel van Trotsenburg، معاون مدیر بانک جهانی منطقه شرق آسیا و اقیانوس آرام «شهرنشینی سریع یک چالش مهم برای شرق آسیا است، اما چیزی را که نمی‌توانیم اندازه‌گیری کنیم، نمی‌توانیم مدیریت کنیم» ما در حال انتشار این داده‌ها هستیم تا رهبران شهری، چشم‌انداز بهتری داشته باشند و اقداماتی انجام دهند تا افراد در حال حرکت به شهرستانها، به ویژه فقرا از مزایای شهری استفاده کنند.
اگر چه این امر برای باز کردن دید مقامات دولتی شرق آسیا استفاده می‌شود، با گسترش سریع شهرنشینی در سطح جهانی، به احتمال زیاد در این گزارش – تغییر چشم انداز شهری شرق آسیا: اندازه گیری رشد مکانی در یک دهه – بینشی درباره استفاده از برنامه‌ریزان شهری و رهبران شهرها در همه جا، وجود دارد.
افزایش تراکم به عنوان یک چالش
محققان دریافته‌اند که با توجه به افزایش جمعیت، مناطق شهری به طور متوسط در حال متراکم‌تر شدن هستند. اگر یادداشت‌های بانک جهانی به خوبی مدیریت شوند، می‌توانند برای محیط زیست و ارائه کارآمدتر خدمات به مردم مفید باشند.
با این حال، چنین رشدی چالش‌های قابل توجهی نیز در برخواهد داشت. با توجه به تکه تکه شدن شهرها، تقریبا 350 منطقه شهری در شرق آسیا در مرزهای محلی تقسیم شده‌اند. در برخی موارد، شهرستانها با هم ادغام شده‌اند اما همچنان به صورت جداگانه اداره می شوند.
همچنین این گزارش نشان می‌دهد ارتباط مستقیمی بین شهرنشینی و رشد درآمد وجود دارد، که نشان می‌دهد همان‌طور که درصد تعداد مردم در مناطق شهری بالا رفته ، سرانه خروجی اقتصادی در سراسر منطقه نیز افزایش یافته است.
و همین‌طور نشان می‌دهد که چگونه « با وجود 869 منطقه شهری با بیش از 100،000 نفر در منطقه شرق آسیا از جمله هشت کلانشهر با بیش از 10 میلیون نفر می‌باشد» بیشتر جمعیت منطقه هنوز هم در مناطق غیرشهری زندگی می‌کنند. به احتمال زیاد رشد سریع شهرنشینی در دهه‌های بعدی نیز ادامه دارد، و سیاست‌های فعال در ارائه زمین، مسکن و خدمات برای ساکنان جدید شهری مورد نیاز است.
رهبران جدید با بینش جدید
به دلیل کمبود اطلاعات بین‌المللی غیرقابل مقایسه در نتیجه استفاده کشورها از تعاریف مختلف جمعیت و مناطق، مجموعه داده‌های جدید می‌تواند کمک کند. آنها از تصاویر ماهواره‌ای و تکنیک‌های مدل‌سازی برای توزیع جمعیت استفاده می‌کنند. بانک جهانی می‌گوید، روش سیستماتیک می‌تواند نشان دهد در کجا شهرنشینی در حال وقوع است، با چه سرعتی اتفاق می‌افتد و چگونه رشد جمعیت مربوط به افزایش در منطقه زمین‌های شهری اتفاق می‌افتد.
Marisela Montoliu Munoz، مدیر گروه اجتماعی، شهری، روستایی بانک جهانی در عمل می‌گوید: «هنگامی که شهرستانها ساخته می‌شوند، شکل استفاده از زمین‌ها و الگوهای شهری برای تولید قفل میشود، بهبود کیفیت داده‌ها برای درک روند توسعه شهری مهم است، به طوری که سیاست‌گذاران می‌توانند تصمیمات بهتری برای حمایت از جوامع پایدار در یک محیط به سرعت در حال تغییر با دسترسی به خدمات، شغل و مسکن بگیرند»

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

One Response

  1. […] شهرنشینی نیازمند ساختمان‌های بیشتر است و ساختمان‌ها حدود 40 درصد از انرژی دنیا را مصرف می‌کنند. […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

« »

Scroll to top