چه کسی می گوید که دولت نمی تواند ایده های روشن داشته باشد؟

در ۲۰ دی | مجموعه علمی آموزشی, مقالات | توسط | دیدگاه بدون دیدگاه

چه کسی می گوید که دولت نمی تواند ایده های روشن داشته باشد؟

10 شهری که این ویژگی را دارند

مرکزِ اَش (Ash) مربوط به حکومت دموکراتیک و نوآوری در دانشکده دولتی جان اف. کندی دانشگاه هاروارد، آخرین فهرست از نوآوران دولتی را معرفی کرده است. به طور کلی برنامه ایده های روشن در سال 2015، تعداد 124 برنامه نوآورانه دولت ایالات متحده را تأیید می‌نماید.

ما 10 شهر و ایده های روشن آن‌ها را در زیر معرفی کرده‌ایم (همان طور که توسط مرکز ASH توضیح داده شده است).

آرورا (ایلی نویز)؛ انتشار به موقع پیام‌های اینترنتی شفاف برای بازرسی

آرورا (ایلی نویز)؛ انتشار به موقع پیام‌های اینترنتی شفاف برای بازرسی

1- آرورا (ایلی نویز)؛ انتشار به موقع پیام‌های اینترنتی شفاف برای بازرسی: با این برنامه شهر آرورا می‌تواند پیام هایی برای تمام گروه های بخش خصوصی پیمان کاری به طور خودکار و به منظور هر فعالیت بازرسی ارسال نماید. این پیام‌ها به شهر اجازه می‌دهد که با ارسال یک پیام به تمام بخش‌های دارای ارتباط شبکه ای، از ابزار ارتباط زنده و مستقیم و بررسی‌های خدماتی استفاده نمایند. آن‌ها همچنین از پیمانکاران برای دسترسی به اطلاعات، در مورد این که چگونه روند بازرسی را هر چه آسان‌تر انجام دهند، حمایت می‌نمایند که شامل فهرستی از «ده مورد برتر» می‌باشد و آن‌ها را قادر می‌سازد که به طور فعالانه به این موضوعات توجه کنند و در صرف پول و وقت پیمانکاران و مسئولین و ساکنین شهر، صرفه جویی گردد.

آوندالا (آریزونا)؛ خرید، پرداخت و خدمت رسانی محلی

آوندالا (آریزونا)؛ خرید، پرداخت و خدمت رسانی محلی

2- آوندالا (آریزونا)؛ خرید، پرداخت و خدمت رسانی محلی: از طریق اتحادیه بازاریابی «خرید، پرداخت خدمات رسانی محلی» ساکنین شهر تشویق شدند که به تقویت ارتباطات محلی با جوامع دره غربی از طریق خرید محلی، پرداخت یا خدمت رسانی به یک سازمان محلی یا مدرسه یا کلیسا و یا گروهی که خودشان تشکیل داده‌اند، به انجام امور خیریه بپردازند. چندین شهر در دره غربی، ماه مارس را به عنوان «ماه خرید، پرداخت و خدمت رسانی محلی» از طریق آگهی اعلام نمودند و این ابتکار از طریق انتشار اخبار، رسانه های اجتماعی، پروژه شبکه اینترنتی، وقایع اجتماعی و تابلوهای تبلیغاتی دیجیتالی، بین 10 شهر ایالت گسترش یافت. این ابتکار در معرض دید سازمان‌های محلی تجاری و غیرانتفاعی شخصی قرار می‌گیرد و به شهروندان، اهداف متمرکزی را برای خرید ارائه می‌دهد که بخرند، بپردازند یا خدمت رسانی کنند و بدین ترتیب، درآمد محلی را افزایش دهند و دره غربی را به عنوان مکانی برای رساندن تجارت به یک جامعه محلی حمایت کننده، شکل دهند.

 

پروژه حمل و نقل ریلی بیرمینگام

پروژه حمل و نقل ریلی بیرمینگام

3- پروژه حمل و نقل ریلی بیرمینگام: شورای برنامه ریزی منطقه ای بیرمینگام بزرگ، به خیابان‌های مناطق شهر جان تازه ای بخشید و این کار را با توجه به اماکن خالی محلات و ساماندهی سواره روها انجام داد. هدف این طرح تقویت روش‌های فعال حمل و نقل و گسترش چرخ‌های اقتصادی به گونه ای است که به آسانی قابل پاسخ دهی از طریق توسعه های کریدوری موقت باشد و مجددا به عابران و دوچرخه سواران علاقمند به محیط زیست معرفی گردد.

بری (کالیفرنیا)؛ بهره ­وری انرژی و پروژه خورشیدی

بری (کالیفرنیا)؛ بهره ­وری انرژی و پروژه خورشیدی

4- بری (کالیفرنیا)؛ بهره ­وری انرژی و پروژه خورشیدی: شهر بری با شرکت “راه حل ‌های انرژی چورون”، برای کامل کردن پروژه های طراحی و ساخت انرژی همکاری کرد و به طور قابل توجهی به بهبود کارآمدی انرژی و تولید بیش از 8/1 مگاوات برق خورشیدی منجر شد. پروژه تبدیل فناوری روشنایی اجرا و جایگزین دستگاه های گرمایشی و سرمایشی در ساختمان‌ها گردید و سامانه های تولید برق خورشیدی در سه شهر نصب شد؛ این شهر انتظار دارد که به کاهش مصرف انرژی تا 40 درصد نائل شود و 13 میلیون دلار در طول 25 سال صرفه جویی نماید.

شبکه اخبار پلیس دنور

شبکه اخبار پلیس دنور

5- شبکه اخبار پلیس دنور: اداره پلیس دنور که از مشاهده اخبار بسیار منفی درباره اقدامات پلیسی در جامعه توسط رسانه های سنتی خسته شده است، در حال حاضر اخبار خود را به وسیله ایجاد یک دفتر اخبار چند رسانه ای، از طریق اداره خود اعلام می‌کند. با سرمایه گذاری از سوی یک سازمان غیرانتفاعی، این اداره یک استودیوی رسانه ای ساخته است و یک هماهنگ کننده رسانه اجتماعی و کارکنان مربوطه را استخدام نموده و یک راهبرد خبری به وجود آورد و در حال حاضر مشغول انتشار اخبار روزآمد به جای اخبار غیر دقیق رسانه های سنتی و همچنین ارسال بسته های خبری و ویدئویی با کیفیت بهتر از نمونه‌های بازار محلی می‌باشد. این اداره همچنین قصد دارد به تأسیس یک شبکه اینترنتی و یک برنامه تلفن همراه بپردازد. فراوانی پوشش مثبت رسانه ای آن از 5 تا 6 مورد در سال، به 3 تا 5 مورد در هفته افزایش یافته است.

هامیلتون (اوهایو)؛ موضوع نوآوری استخدام

هامیلتون (اوهایو)؛ موضوع نوآوری استخدام

6- هامیلتون (اوهایو)؛ موضوع نوآوری استخدام: پس از این که یک تحقیق نشان داد که ترک نمودن کار توسط کارکنان در آمریکا، سالانه تقریباً 500 میلیارد دلار به دلیل کاهش تولید، برای دولت زیان به بار می‌آورد، گروهی از افراد به نام “گروه نوآوران”، اقدام به ایجاد جنبش نوآوری استخدام هامیلتون نمودند که یک اتحادیه برای تشویق کارکنان به ارائه عقاید و شرکت در گروه های مستقر در ادارات برای بهبود مراحل و توجه به مشکلات و سود بردن از فرصت‌ها می‌باشد.

اتحادیه نوآوری چند شهری (ناشویل به همراه بوستون ـ پالوآلتو و رالیج)

اتحادیه نوآوری چند شهری (ناشویل به همراه بوستون ـ پالوآلتو و رالیج)

7- اتحادیه نوآوری چند شهری (ناشویل به همراه بوستون ـ پالوآلتو و رالیج): این طرح یک مشارکت میان چهار شهر است. چشم انداز آن ایجاد یک روند و محیط به گونه ای است که توسعه دهندگان بتوانند امکانات شهری قابل محاسبه و بادوام را ایجاد نمایند که به موضوعات مشترک اشاره می‌کند و در تمام جوامع از طریق یک روش منحصربه‌فرد و با هزینه کم انجام می‌شود.

سامانه بازدید مبتنی بر خطر در شهر نیویورک

سامانه بازدید مبتنی بر خطر در شهر نیویورک

8- سامانه بازدید مبتنی بر خطر در شهر نیویورک: این ابتکار، به اداره آتش نشانی نیویورک این امکان را می‌دهد که به اولویت بندی بازرسی‌های ساختمان بر مبنای خطر و به منظور کاهش و جلوگیری از آتش سوزی‌ها و خطرات مربوط به آتش نشانی در شهر بپردازد. در یک محیط شهری متراکم مثل نیویورک، شرایط خطرناک ساختمانی، جوامع و محلات را در معرض خطر قرار داده است. این سامانه نقش مهمی را در تشخیص ساختمان‌های در معرض خطر ایفا کرده است که به کاهش تعداد جراحت‌ها و مرگ‌ها در جامعه به دلیل آتش سوزی کمک می‌کند.

ارتباط ساکنان شهر ریورساید

ارتباط ساکنان شهر ریورساید

9- ارتباط ساکنان شهر ریورساید: شهر کالیفرنیا اقدام به طراحی و اجرای یک مجموعه کامل از ابزار تلفن همراه بومی سهل الاستفاده برای شهروندان و کارکنان نموده که به دگرگونی این شهر و تبدیل آن به یک “شهر هوشمند” پر بازده کمک کرده است. در حال حاضر سازمان های دولتی، تجاری، آموزشی و اجتماعی با همکاری روزانه، به اجرای مداوم جریان فعالیت‌های تلفن همراه و شبکه اینترنتی مشغول هستند.

انجمن مختلط سانتافه

انجمن مختلط سانتافه

10- انجمن مختلط سانتافه: به هنگام مواجه شدن با مشکل حفظ استعدادها و هیئت مؤسسان، متخصصین جوان در دهه های 20 تا 30 سالگی برایشان مشکل بود که کار پیدا کنند و به استخدام در جامعه سانتافه درآیند، بنابراین این شهر شورایی ایجاد کرد تا به ساماندهی جلسات ماهانه بپردازد که در این جلسات، این گونه افراد می‌توانند با تاجران محلی ارتباط برقرار نمایند. این برنامه در حال حاضر تا آن جا رشد کرده است که شامل راه اندازی رقابت سالانه می‌شود که منابع و ارتباطات را برای پیشگامان جوان فراهم می‌نماید و به مربیان و استخدام کنندگان کمک می‌کند که یک جامعه با پر جنب و جوش و دارای اقتصاد پر رونق را به وجود آورند.

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

« »

Scroll to top