نوجوانان سیاتل میکرو خانه‌هایی را برای بی‌خانمان‌ها می‌سازند

در ۲۶ آذر | مجموعه علمی آموزشی, مقالات | توسط | دیدگاه بدون دیدگاه

روستای سیار: نوجوانان سیاتل میکرو خانه‌هایی را برای بی‌خانمان‌ها می‌سازند

ارائه خدمات به کلبه‌ی سیار  بی‌خانمان به نام نیکلسیو، پروژه‌ی شهر غیرممکن گروهی از نوجوانانی که نه تنها خانه‌های کوچک بلکه ایستگاه‌های انرژی خورشیدی، توالت کمپوست و آشپزخانه‌ی عمومی نیز می‌سازند را به کار گرفته است.

 

نیکلسیو از جایی به جای دیگر متحرک است، یعنی به جایی می‌رود که زمین برایش مهیا بوده و تا زمانی که ساکنان آن قادر به پرداخت اجاره بها شوند. به لطف این پروژه، مجموعه‌ی زهوار دررفته‌ی برزنتی، چادرها و خانه‌های ایستگاهی به آرامی اما قطعاً با پناه‌گاه‌های معمولی اما کاربردی جایگزین می‌شوند.

 

در اینجا چالشی غیر بدیهی وجود دارد – این ساختارها  باید چیزی باشند که به سادگی جمع شده و جابه‌جا شوند، مادامی که کد شهری و استانداردهای اصلی امنیتی را نیز دارا باشند. پشتیبانی از این سازندگان جوان یک انقلاس پشتوانه‌ای است؛ یعنی فضایی بدون منافع که به کودکان می‌آموزد چگونه از ابزار استفاده کرده و ساختاری را بسازند.

در حالیکه بسیاری از موسسات، سازمان‌ها، و دولت‌ها رویکرد همه-یا-هیچ را پیش می‌گیرند، یعنی تلاش و عموما عدم موفقیت در جمع‌آوری بی‌خانمان‌ها از خیابان‌ها، این پروژه سعی بر این دارد که با در نظر گرفتن واقعیت شکاف بین خوابیدن در خیابان و داشتن یک سرپناه را پر کند.

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

«

Scroll to top