نخستین مسابقه طراحی و ساخت دوچرخه های برقی در اصفهان

در ۲ تیر | مجموعه اخبار, علمی آموزشی, مقالات ارسالی اعضاء | توسط | دیدگاه بدون دیدگاه

در حاشیه اولین جشنواره بین المللی فناوری های نوین شهری اصفهان:

نخستین مسابقه طراحی و ساخت دوچرخه های برقی برگزار می شود .

مشاور شهردار و رئیس مرکز فناوری‌های نوین شهری شهرداری اصفهان گفت: برای اولین بار در کشور در جهت توسعه پایدار شهری و با رویکرد همکاری میان مجامع علمی و مدیریت شهری، مسابقه طراحی و ساخت دوچرخه های برقی در اولین جشنواره بین الملی فناوری های نوین شهری اصفهان با همکاری دانشگاه آزاد نجف آباد برگزار می گردد.

محمدرضا نیلفروشان مشاور شهردار و رئیس مرکز فناوری‌های نوین شهری شهرداری اصفهان

محمدرضا نیلفروشان مشاور شهردار و رئیس مرکز فناوری‌های نوین شهری شهرداری اصفهان

محمدرضا نیلفروشان اعلام کرد: بر اساس اولویت های راهبردی برنامه اصفهان 1400 و نگاه ویژه این برنامه بر توسعه پیاده محوری و دوچرخه با هدف حفظ محیط زیست به عنوان یکی از محور های اصلی توسعه پایدار شهری ، مرکز فناوری های نوین شهری به عنوان یک مرکز خلاق، دانش محور و پیشرو با همکاری دانشگاه آزاد نجف آباد اقدام به برگزاری اولین مسابقه طراحی و ساخت دوچرخه های برقی در نخستین جشنواره بین المللی فناوری های نوین شهری اصفهان نموده است.

رئیس مرکز فناوریهای نوین شهرداری اصفهان با اشاره به پتانسیل بالای علمی و فنی موجود در اصفهان افزود : تعامل با مراکز و مجامع علمی و تکیه بر توانمندی های بومی از اولویت های مدیریت شهری اصفهان است . و این رویکرد را به عینه می توان در کلیه رئوس برنامه های مدیران ارشد شهر ملاحظه کرد.

Electric powered bicycle

وی افزود : امروزه در تمامی کلانشهرهای دنیا نگاه ویژه ای به توسعه شبکه حمل و نقل درون شهری به کمک دوچرخه شده است . و به جهت افزایش استفاده از این وسیله ارزان قیمت و پاک در شهرها سعی بر تولید
دوچرخه های برقی Electric bik یا Ebike شده است .

محمد رضا نیلفروشان در رابطه با موارد استفاده از دوچرخه های برقی تصریح کرد: یکی از کاربری های دوچرخه های برقی، کاربریهای ورزشی و تفریحی – توریستی هستند . لذا با توجه به جایگاه مهم توریستی اصفهان از نظر تنوع و پراکندگی درون شهری مکان های گردشگری، می تواند به عنوان یکی از ابزارهای مهم در بالا بردن جذابیت گردشگری نصف جهان برای گردشگران داخلی و خارجی مطرح گردد.

وی در ادامه کاربرد دیگر این دوچرخه ها را در ترددهای روزمره شهری اعلام کرد و افزود : بخش عمده سفرهای درون شهری ، سفرهای کوتاهی است که مابین منزل و محل کار توسط شهروندان صورت می گیرد. و با توجه به سهولت استفاده از این نوع دوچرخه ها در سفرهای درون شهری، می تواند به عنوان یک وسیله موثر برای افراد میانسال و سالمند توصیه شود.

مشاور شهردار در پایان با یادآوری زمان برگزاری جشنواره بین المللی فناوری های نوین شهری اصفهان در تاریخ های 27 تا 30 شهریور 95 اعلام کرد : مسابقه طراحی و ساخت دوچرخه های برقی در دو سطح دانشجویی و صنعتی و با هدف حمایت تولید داخلی برگزار خواهد شد و به رتبه های برتر جوایز ارزشمندی تعلق خواهد گرفت.

 امیر راه روان مشاور مرکز فناوری های نوین شهری اصفهان 1395/04/03.

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

« »

Scroll to top