مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص ضوابط طرحهای توسعه و عمران، کنترل ساخت و ساز و اجراء پروژه‌های عمرانی

در ۱۷ اسفند | مجموعه شهرسازی و عمران, قوانین مدیریت شهری | توسط | دیدگاه بدون دیدگاه

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران درخصوص ضوابط طرحهای توسعه و عمران، کنترل ساخت و ساز و اجراء پروژه‌های عمرانی
اعضای محترم شورای عالی شهرسازی و معماری ایران
شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ 9/9/1388 خود به شرح زیر تصمیم‌گیری نمود:

دبیرخانه شورای عالی ظرف مدت سه ماه نسبت به تجدیدنظر در شرح خدمات و ضوابط طرحهای زیر اقدام و پس از تأیید شورای عالی، به مراجع ذیربط برای تصویب و ابلاغ ارسال نماید:ـطرحهای توسعه و عمران (جامع) ناحیه (تیپ شماره19). ـطرحهای توسعه و عمران (جامع) شهر و تفصیلی آن (تیپ شماره12). ـطرحهای هادی شهری و روستایی.

دبیرخانه شورای عالی به منظور کنترل ساخت و ساز در محدوده و حریم شهرها و همچنین خارج از حریم شهرها و جلوگیری از ساخت و سازهای خلاف، حداکثر ظرف مدت سه ماه با هماهنگی وزارت کشور نسبت به تهیه لایحه اصلاحی: ـ ماده صد قانون شهرداریهاـبند 3 الحاقی به ماده 99 قانون شهرداریها اقدام و جهت تصویب به مراجع قانونی ارسال نماید.

دستگاههای اجرایی موضوع ماده 5 لایحه خدمات کشوری مکلفند در مکانیابی پروژه‌های عمرانی خود، مصوبات طرحهای توسعه و عمران را اجرا کنند و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور به کلیه واحدهای تابعه و رؤسای شورای برنامه‌ریزی و توسعه استانها ابلاغ کند که در مبادله موافقت‌نامه‌ها، کنترل لازم را در این خصوص بعمل‌آورند، تا پروژه‌های پیشنهادی مطابق اسناد طرحهای توسعه و عمران و در کاربری‌های مصوب اجراشده و خارج از آنها نباشد.

کمیسیونهای‌موضوع ماده 5 قانون تأسیس شورای‌عالی به‌هیچ‌وجه حق تصمیم‌گیری در خارج از محدوده شهرها در طرحهای جامع مصوب را ندارند.

معاون وزیر و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ـ میرمحمد غراوی اطلاعات شناسنامه ای 18881شماره انتشار در روزنامه رسمی 1388/10/2 تاریخ انتشار در روزنامه رسمی [اعضا شورای عالی شهرسازی و معماری ایران] دستگاه مجری 4573/310/300 شماره نامه ارسال مصوبه 1388/9/9تاریخ نامه مرجع ارسال مصوبه شماره مصوبه 1388/9/9تاریخ تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری ایرانمرجع تصویب

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

« »

Scroll to top