دهکده بالای تپه

محله ای کوچک در بالای یک فروشگاه با دیوارهای سرسبز

در ۲۸ خرداد | مجموعه علمی آموزشی, مقالات | توسط | دیدگاه بدون دیدگاه

دهکده بالای تپه:

محله ای کوچک در بالای یک فروشگاه با دیوارهای سرسبز

کانسپت دهکده بالای تپه در لوس آنجلس، برای شهری به اندازه کافی مناسب است که دارای پراکندگی نامنظم باشد، و به ترکیب استفاده‌های مسکونی و خرده فروشی، به روشی می‌پردازد که به حفظ چارچوب رایج خانه و حیاط منجر می‌شود؛ به جای آنکه به انباشتن خانه‌ها در آسمانخراش ها بیانجامد. گروه معماران مد، به پوشش یک ساختمان خرده فروشی در یک گلخانه عمودی به منظور تبدیل آن به یک محیط تپه مانند برای یک محله کوچک که روی بام آن قرار دارد اقدام کرده است.

hilltop-village-3

طرح ویشلر 8600، به طور اساسی منجر به تغییر هویت بصری منطقه بورلی هیلز و تبدیل آن به یک توسعه واحد می‌گردد که با توده‌های ساختمانی سفیدرنگ به شکل خوشه، شرایط زندگی را در کنار فضاهای باز و در بالای فروشگاه‌های لوکس مهیا کرده است که دارای دیوارهای سرسبز می‌باشند. این مجموعه شامل سه خانه، پنج ویلا، دو کارگاه هنری و هشت واحد آپارتمانی می‌باشد، با این حال از سطح خیابان فقط می‌توان بخش‌های فوقانی آن را مشاهده نمود.

hilltop-village-4

این مجموعه‌های مسکونی که از شیشه سفید ساخته شده‌اند، از خیابان مات و غیرشفاف به نظر می‌رسند اما نمای شفاف این طرح رو به یک حیات داخلی قرار دارد، و تماماً بر روی یک فضای خرده فروشی یک طبقه قرار گرفته‌اند. دیوار سبز به تقلید از تپه‌های زیبای شهر و پرچین‌های انبوه بوده و باعث حفظ حریم خصوصی اطراف خانه‌های مجلل شده است که با تقلید از سلسله مراتب در اطراف شهر ایجاد شده است: به این معنی که املاک گران قیمت در نواحی بالاتر، در مقابل املاک ارزان تر در قسمت‌های پایینی. معماران می گویند: “در شهرهای شلوغ و متراکم، خانه سازی به سبک مدرن و پست مدرن، معمولآ به اولویت بندی کارکردها و اندازه‌ها با توجه به روابط انسانی با محیط زیست می‌پردازد. در طرح ویشلر 8600، به بررسی امکان ایجاد یک نمونه جدید برای بومیان ساحل غربی درمیان تراکم گسترده لوس آنجلس پرداختیم که هدف آن ایجاد یک فضای معماری هماهنگ برای تجربه انسان با قراردادن ساکنان در یک چشم انداز معنوی از طبیعت می‌باشد”.

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

« »

Scroll to top