طرح اصلاح ترکیب اعضاء و وظایف ستاد برنامه‏ ریزی تحول اداری و شوراهای تحول اداری

در ۳۰ بهمن | مجموعه امور اداری، بازرسی و تخلفات, قوانین مدیریت شهری | توسط | دیدگاه بدون دیدگاه

طرح اصلاح ترکیب اعضاء و وظایف ستاد برنامه‏ ریزی تحول اداری و شوراهای تحول اداری
‎‎‎ ‎‎‎ 290/13.ط
30/7/1379
‎‎‎عنوان مصوبه: طرح اصلاح ترکیب اعضاء و وظایف ستاد برنامه‏ریزی تحول اداری و شوراهای تحول اداری
وزارتخانه‏ها،‏سازمان‏ها، نهادهای انقلاب اسلامی و استانداری‏های کشور
شورای عالی اداری، در هشتادوهفتمین جلسه مورخ 26/7/1379، ضمن تاکید بر پیگیری اجرای برنامه تحول نظام اداری توسط سازمان مدیریت و برنامه‏ریزی کشور و ستاد برنامه‏ریزی تحول اداری و انجام اصلاحات ساختاری در زمینه سازماندهی و تشکیلات، روش‏ها و فرآیندهای انجام کار و ساده سازی مقررات و مراحل ارائه خدمات دولتی،نیروی انسانی و توسعه فن‏آوری اطلاعات در نظام اداری توسط وزارتخانه‏ها، سازمان‏ها و موسسات دولتی و نهادهای عمومی، شوراهای برنامه‏ریزی تحول اداری و ستادهای برنامه‏ریزی تحول اداری استان‏ها و به منظور تداوم اقدامات و فعالیت‏های شروع شده در این زمینه‏ها و تسریع در پیشبرد‏هدف‏ها و سیاست‏های پیش‏بینی شده در برنامه سوم توسعه، تصویب نمود:

‎‎‎ ستاد برنامه‏ریزی تحول اداری فعالیت خود را با هدف‏ها و وظایف و اختیارات پیش‏بینی شده در مصوبه شماره 2056/12/1، مورخ 19/2/1377 شورای عالی اداری ادامه خواهد داد و ترکیب اعضای آن به شرح زیر، اصلاح می‏گردد:ـ معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‏ریزی کشور: رئیس ستاد. ـ معاون امور مدیریت و منابع انسانی سازمان مدیریت و برنامه‏ریزی کشور. ـ معاون‏امور‏اقتصادی‏و‏هماهنگی‏برنامه‏و بودجه سازمان‏مدیریت‏و‏برنامه‏ریزی کشور. ـ رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی. ـ چهارنفر از معاونان وزارتخانه‏ها از بخش‏های فرهنگی، اجتماعی، زیربنایی و تولیدیصاحب نظر در مسائل مدیریت، به پیشنهاد رئیس سازمان و تایید رئیس شورای عالی اداری. ـ چهارنفر صاحب‏نظر درمسائل مدیریت و منابع انسانی و فن‏آوری اطلاعات، به پیشنهادرئیس سازمان و تایید رئیس شورای عالی اداری. ـ رئیس مرکز توسعه ‎فن‏آوری و نوسازی اداری.

‎‎‎ شوراهای تحول اداری وزارتخانه ‏ها، سازمان‏ها و نهادهای عمومی غیردولتی فعالیت خود را با هدف‏ها، وظایف و اختیارات پیش‏بینی شده در مصوبه شماره 5958/12/ 1، مورخ 23/4/1377 شورای عالی اداری ادامه خواهند داد و ترکیب اعضای آن به شرح زیراصلاح می‏گردد. ـ وزیر یا بالاترین مقام دستگاه اجرایی: رئیس شورا. ـ دو نفر از معاونان وزارتخانه یا سازمان، به انتخاب بالاترین مقام دستگاه اجرایی. ـ دو نفر صاحب نظر درمسائل مدیریت و فن ‏آوری اطلاعات، به انتخاب وزیر یا بالاترینمقام دستگاه اجرایی. ـ یک نفر صاحب نظر در مسائل مدیریت و امور اداری، به انتخاب رئیس سازمان مدیریت وبرنامه‏ریزی کشور. ـ یک نفر از مدیران صاحب نظر در مسائل مدیریت و امور اداری. ـ یک نفر از کارکنان صاحب نظر در مسائل مدیریت و امور اداری. تبصره : انتخاب یک نفرمدیر و کارمند صاحب نظر در مسائل مدیریت و امور اداری، براساس تصویبنامه شماره 3812/11، مورخ 12/6/1377 ستاد برنامه‏ریزی تحول اداری، صورت خواهدگرفت.

ستادهای برنامه‏ریزی تحول اداری استان‏ها فعالیت خود را با هدف‏ها، وظایف و اختیارات پیش‏بینی شده در مصوبه شماره 99/14، مورخ 27/5/1378 شورای عالی اداریادامه خواهند داد وترکیب اعضای آن، به شرح زیر، اصلاح می‏گردد. ـ استاندار به عنوان رئیس ستاد. ـ معاون برنامه‏ریزی و اداری و مالی استانداری. ـ رئیس سازمان مدیریت و برنامه‏ریزی استان. ـ مسئول مرکز آموزش مدیریت دولتی استان. ـ چهار‏نفر از‏مدیران کل‏دستگاه‏های‏اصلی استان از بخش‏های فرهنگی، اجتماعی،زیربنایی و تولیدی، به‏پیشنهاد استاندار‏و تصویب‏شورای‏برنامه‏ریزی‏و توسعه استان. ـ دو تا چهارنفر صاحب‏نظر در مسائل مدیریت و فن آوری اطلاعات، به پیشنهاد استاندارو تصویب شورای برنامه‏ریزی و توسعه استان. تبصره : دبیرخانه ستاد برنامه‏ریزی تحول اداری استان در سازمان مدیریت و برنامه‏ریزی استان مستقر می‏باشد و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‏ریزی استان،مسئولیت‏دبیرخانه ستاد برنامه ‏ریزی تحول اداری استان را به عهده خواهد داشت.

مسئولیت اجرای این مصوبه به عهده سازمان مدیریت و برنامه‏ریزی کشور می‏باشد و دبیرخانه شورای عالی اداری، گزارش پیشرفت کار برنامه تحول نظام اداری و اقدامات و فعالیت‏های ستاد برنامه‏ریزی تحول اداری، شوراهای تحول اداری دستگاه‏های اجرایی و ستادهای برنامه‏ریزی تحول اداری استان‏ها را به صورت دوره‏ای، به شورای عالی اداریارائه خواهد کرد.

محمدرضا عارف ـ معاون رئیس جمهور و دبیرشورای عالی اداری

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

« »

Scroll to top