ساختمان‌ها به عنوان ابزار نیروی انسانی

در ۱ دی | مجموعه علمی آموزشی, مقالات | توسط | دیدگاه 2 دیدگاه

ساختمان‌ها به عنوان ابزار نیروی انسانی

هنگامی که بسیاری از مردم کلمه “سبز” را می‌شنوند، فکر می‌کنند چیزی را از دست می‌دهند – که آنها را به فروش اتومبیل، لغو تعطیلات، و زندگی در تاریکی مجبور می‌کند. در کنار این، تعداد کمی از مردم واقعاً معنی عباراتی مانند “کم کربن” و یا “انتشار صفر” را درک می‌کنند. تعداد کمی از ساکنان ساختمان با فتوولتائیک روی سقف و یا درمان greywater گیاهان هیجان‌زده می‌شوند. دوباره مردم از من می‌پرسند: “اما برای من چه معنایی دارد؟”

تشویق مردم برای ارزش نهادن به یک ساختمان پایدار به بیشتر از سخنرانی در مورد انرژی و بهره‌وری آب نیاز دارد. ما نیاز داریم قلب و ذهن مردم را تصرف کنیم به طوری که آنها زندگی، کار و بازی در ساختمان‌هایی را بخواهند که نه تنها برای محیط زیست بلکه برای خودشان نیز خوب است.

به گفته John Mandyck مدیر پایداری سیستم‌ها و ساختمان‌های صنعتی UTC، بخشی از شرکت United Technologies، و شرکت مادر Carrier، Otis و سایر گروه‌ها: «همه ما می‌دانیم ساختمان سبز صرفه جویی در انرژی است». به همین دلیل است که امروزه ساختمان‌های سبز 47٪ از ساخت و ساز تجاری ایالات متحده را تشکیل می‌دهند. هشت سال پیش این امر فقط 2٪ بود.

اما اگر مردم بهتر درک کنند که ساختمان‌های سبز نه تنها انرژی را ذخیره می‌کنند، بلکه منجر به بهبود سلامت و بهره‌وری سرنشینان می شوند؟

جان می‌گوید “این امر همه چیز را تغییر می‌دهد”.

در حالی که ما به طور مستقیم می‌دانیم طراحی ساختمان تاثیر قابل توجهی بر سلامت، رفاه و بهره‌وری دارد، این درک هنوز باید برای طراحی و تصمیم‌گیری‌های مالی در مقیاس بزرگ در اکثر نقاط جهان ترجمه شود. مردم می‌دانند که ساختمان با کیفیت برای آنها بهتر است. ممکن است علم پشت آن را درک نکنند، اما می‌دانند که دسترسی به نور طبیعی، هوای تازه، دیدگاه‌های آنها را سازنده‌تر، پرانرژی‌تر، حرفه‌ای‌تر و در یک کلام، بهتر می‌سازد.

Peter Hindle MBE معاون ارشد رئیس‌جمهور و مسئول به نتیجه رساندن استراتژی پایداری بلند مدت است. او می‌گوید، در حالی که ما 90 درصد از زمان خود را در ساختمان صرف می‌کنیم چه در محل کار، خانه و یا در اوقات فراغت به این فکر نمی‌کنیم که یک ساختمان چگونه ساخته می‌شود.

Hindle می‌گوید «ما به ندرت این مسئله را که آیا یک ساختمان واقعا نیازهای ما را برآورده می‌کند، درنظر می‌گیریم، مگر اینکه یک ساختمان برای ما مؤثر نباشد».

تنها زمانی که می‌بینیم یک ساختمان کار نمی‌کند هنگامی است که نمی‌توانیم در یک رستوران مکالمات را بشنویم، نمی‌توانیم در محل کار از یک اتاق کنفرانس به دلیل نور ضعیف آن استفاده کنیم، زمانی که در زمستان در خانه خود می‌لرزیم، یا در تابستان عرق کنیم.

به عقیده Hindle راه‌حل این است که برای درک چگونگی عملکرد ساختمان از نظر شنوایی، نور روز، طراحی، آسایش حرارتی، و چگونگی تأثیر مثبت این عوامل بر سلامت، رفاه و بهره‌وری را به مردم آموزش دهیم.

Mandyck موافق است. او معتقد است ساختمان‌ها باید پتانسیل تبدیل شدن به «ابزار منابع انسانی» را داشته باشند. بهره‌وری بهتر در محل کار، نمرات آزمون بالاتر در مدرسه، عملکرد حافظه بهتر، و افزایش رفاه همه با طراحی بهتر ساختمان و ساخت و ساز مرتبط است.

ساختمان‌ها به عنوان ابزار نیروی انسانی

شرکت وی، از پژوهشی در رابطه با درک رابطه بین ساختمان‌های سبز و بهره‌وری انسان حمایت می‌کند. انتظار می رود نتایج این پژوهش در سال 2015 منتشر شوند.

ما باید اصطلاحات فنی و داده‌ها را جمع‌آوری کرده و از آنها برای ارتباط با مردم استفاده کنیم. به زبان ساده‌تر، زبان ما نیاز به تغییر دارد. Hindle می‌گوید «به جای اینکه در مورد چگونگی عملکرد شنوایی، مثلاً از نقطه نظر دسی بل، صحبت کنیم باید در مورد شرایط خوب شنیدن و شنوایی خود در یک رستوران، و یا یادگیری سریعتر کودکان، و به دست آوردن نمرات بهتر در آزمون صحبت کنیم.

“این امر در یک محیط بیمارستانی، این گونه است که چگونه شنوایی بهتر می‌تواند به بهبود مراقبت و کاهش فشار خون و استرس کمک کند و در نتیجه خواب بهتر و درد و داروی کمتری را فراهم کند و در یک محیط خانگی، در نشنیدن صدای توالت همسایه کناری است”

با تمرکز بر چگونگی کارآمدی، ساختمان پایدار می‌تواند برای انسان خوب باشد. Mandyck می‌گوید: «صاحبان ساختمان می‌توانند در نهایت تمایز قائل شوند» و «تجارت مزایای رقابتی کاملا جدیدی کسب می‌کند و در هر صورت، افرادی که از این ساختمان‌ها استفاده می‌کنند، برنده هستند».

هنگامی که شما درنظر بگیرید 90 درصد از هزینه‌های عملیاتی برای اکثر ساختمان‌ها، حقوق و مزایای مردم ساکن در آن ساختمان‌ها است ، فقط یک بهبود کوچک می‌تواند منجر به سود زیادی شود.

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

2 Responses

  1. رضا گفت:

    بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی و مشکلات روحی و روانی که ما امروزه در شهرها، شاهد آن هستیم، می تواند ریشه در همین شهرسازی و ساختمان سازی ها داشته باشد. زمانی که فرد نه در محیط شهری، شاهد سرزندگی و فضاهای سرسبز و بانشاط است و نه در محل سکونت، از استانداردهای لازم، بهره می برد، بدیهی است که کارآیی و بهره وری وی پایین می باشد و دچار افسردگی ها و مشکلات روحی و روانی می گردد که اثر آن نیز شهر و شهروندان دیگر را تحت تأثیر قرار می دهد.
    کاش شهروندان ما نیز (به جای قطع درختان و تخریب فضای سبز برای ساخت ساختمانهای بدون استاندارد و صرفا توجه به زمینه های اقتصادی) به امر پایداری و نشاط شهروندی در ساختمان سازی توجه نمایند.

  2. […] پلاتینی Leed (پیشرو در انرژی و طراحی محیطی) از شورای ساختمان سبز ایالات متحده به خاطر توسعه پایانه ساختمان سبز فرودگاه […]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

« »

Scroll to top