رانندگی خودکار باعث کاهش 90 درصدی خودروها

در ۷ آذر | مجموعه علمی آموزشی, مقالات | توسط | دیدگاه بدون دیدگاه

تقلید پیشرفته اعلام میکند که رانندگی خودکار باعث کاهش 90 درصدی خودروها میشود و جا را برای دهها هکتار از فضای عمومی باز می نماید.

 

توضیح عکس : تقلید از ناوگان رانندگی خودکار بدلیل کامل بودن خودرو لیسبون – پرتغال.

 

یک تقلید جدید و جذاب میگوید که خودروهای خودکار ، باعث خلوت شدن شهرها میشوند زیرا 90 درصد خودروها کاهش می یابند و جا برای هکتارها زمین باز میشود و زمان سفرها به میزان ده درصد کم میگردد . یک گروه از دانشمندان حمل و نقل در سازمان همکاری و توسعه ، اطلاعاتی را درباره سفرهای واقعی در لیسبون – پرتغال بدست آوردند و این موضوع را بررسی نمودند که چگونه یک ناوگان از وسایل نقلیه خودکاربا همکاری تاکسی های مخصوص ، باعث عوض شدن چشم انداز شهر میشوند.

محققین معتقدند که این تاکسی ها ترکیبی از حمل و نقل عمومی و تردد هوشمند هستند که بطور مداوم در سراسر شهر حرکت میکنند و مسیرهای عمومی را با دقت و ظرافت محاسباتی ، مدیریت می نمایند. سرانجام اینکه کارشناسان ارزیابی میکنند که 9 مورد از 10 خودرو کاملآ غیر لازم خواهند بودکه این در مورد حمل و نقل عمومی نیز مصداق دارد.

این مقاله نتیجه گیری میکند که قابل تحرک بودن با ده درصد از تاکسی های موجود در حمل و نقل عمومی و دارای ظرفیت و کیفیت بالا میتوانند 9 مورد از 10 خودرو را در

یک شهر متوسط اروپایی حذف نمایند. برای شهرهای کوچک و متوسط اروپایی ، این امکان وجود دارد که یک ناوگان حمل و نقل مشترک از خودروهای خودکاربتوانند بطور

کامل برای حمل و نقل عمومی سنتی ، غیر لازم تشخیص داده شوند.

طراحان این برنامه معتقدند که بدون نیاز به مالکیت خودروهای شخصی ، لیسبون به تنهایی میتواند دارای 210 زمین فوتبال بدلیل فضای اضافی بوجود آمده باشد. همچنین

قابل توجه است که صرفه جوییهای مالی قابل توجهی بدلیل اجرای این طرح ، انجام خواهد شد که در این گزارش به آن اشاره نشده است. چون فضاهای پارکینگ باعث افزایش هزینه ساخت میشود و بالا رفتن مداوم قیمت ها به مصرف کنندگان تحمیل میگردد که در مورد کالاهای خرده فروشی و اجاره ها ، قابل مشاهده است.

یک تحقیق اعلام نمود که فضای پارکینگ باعث افزایش قیمت کالاهای خرده فروشی به میزان یک درصد میشود و گروه تحقیق زیست محیطی موسوم به موسسه افق بینایی ، ارزیابی کرد که پارکینگ رایگان در سیاتل باعث کاهش هزینه های اجاره در حدود 246 دلار در ماه برای هر نفر شد.

شرکت اوبر در حال ایجاد تاسیسات لازم برای تبدیل این شهر رویایی ، بدلیل رانندگی خودکار ، به واقعیت است. اخیرآ این شرکت به سرمایه گذاری در یک تشکیلات جدید

اقدام نمود تا به سرعت بخشیدن به این فناوری بپردازد که بطور کامل موجب خودکار شدن تمام ناوگان آن میگردد.

سخت است که بگوییم که چه زمانی شهرهایی مثل سانفرانسیسکو و منهتن میتوانند بطور کامل پذیرای خودروهای خودکار شوند ولی قطعآ این طرح در برنامه های آنها وجود دارد.

شبکه فرنستین ، یک شبکه ارائه دهنده خدمات اطلاعاتی صنفی است و برای مجوز گرفتن و حمایت نمودن و پرسش ها یا پژوهش های کلی ؛ میتوانید به پایگاه اینترنتی این شبکه مراجعه نمایید.

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

« »

Scroll to top