تفویض اختیارات هیئت وزیران در امور مربوط به حمل و نقل و سوخت و اجرای قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت

در ۲ اسفند | مجموعه حمل و نقل و ترافیک, قوانین مدیریت شهری | توسط | دیدگاه بدون دیدگاه

تصویب نامه در خصوص تفویض اختیارات هیئت وزیران در امور مربوط به حمل و نقل و سوخت و اجرای قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت ـ مصوب 1386ـ به کارگروه
توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت
هیئت وزیران در جلسه مورخ 19 /7 /1388 بنا به پیشنهاد رییس جمهور و به استناد اصول یکصد و بیست و هفتم و یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب نمود:

اختیارات هیئت وزیران در امور مربوط به حمل و نقل و سوخت و اجرای قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت ـ مصوب 1386ـ و از جمله در موارد زیر به کارگروهی متشکل از وزیران کشور، راه و ترابری، نفت، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور و معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست و آقایان مسعود زریبافان، سیدمهدی هاشمی، علی سعیدلو و محمد رویانیان به عنوان کارگروهتوسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت تفویض می شود:

الف ـ تنظیم بودجه تلفیقی بخش حمل و نقل درون و برون شهری بنا به پیشنهاد ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت به منظور متعادل سازی اعتبارات و تخصیص بهینه منابع در راستای اهداف توسعه حمل و نقل جهت درج در لوایح بودجه سالانه کل کشور و همچنین نظارت بر اجرای بودجه مصوب بخش حمل و نقل.

ب ـ تصویب سیاستهای جامع کشور با رعایت سیاستهای کلی نظام در امور زیر:

عرضه و تقاضای حمل و نقل کشوری (درون شهری و برون شهری).

تولید، توزیع و مصرف سوخت و انرژی کشور.

تولید و واردات ناوگان و صنایع حمل و نقل و نیز تعیین و پیشنهاد استانداردهای لازم برای تصویب در شورای عالی استاندارد (با رعایت سیاستهای کلی نظام).

ج ـ تصویب آیین نامه های مربوط به حوزه حمل و نقل و سوخت و نیز تغییر و اصلاح آیین نامه های موجود براساس شرایط و نیازهای روز کشور.

د ـ تصویب سیاستهای اجرایی و اولویت های حمل و نقل و نوسازی ناوگان.

دستگاهها، کمیسیونها، شوراها و سایر کارگروههای مرتبط با هیئت وزیران موظفند موارد مربوط به حوزه حمل و نقل و سوخت را برای تصمیم گیری به این کارگروه ارسال نمایند.

ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت موظف است نسبت به اطلاع رسانی، پیگیری، هماهنگی و نظارت بر اجرای مصوبات کارگروه اقدام نماید و عملکرد دستگاهها را ارزیابی و به کارگروه و در صورت ضرورت به رییس جمهور گزارش نماید.

دبیرخانه کارگروه در ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت تشکیل می شود و موظف به انجام مطالعات و تحقیقات و نیز پیشنهاد مصوبات، آیین نامه ها و اصلاحات آیین نامه های موجود به منظور تصمیم سازی برای کارگروه در راستای راهبری و اعمال مدیریت کلان و یکپارچه در حوزه حمل و نقل و سوخت می باشد.

5 ـ رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت توسط رییس جمهور منصوب و ضمن عضویت در کارگروه مسئولیت کارگروه را نیز بر عهده خواهد داشت.

6 ـ ساختار سازمانی و مأموریت، شرح وظایف و اختیارات ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با رعایت این تصویب نامه توسط معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور ظرف یک ماه تهیه و ابلاغ می شود.

تصمیماتی که توسط کارگروه یادشده در امور اجرایی اتخاذ می شود در حکم تصمیمات رییس جمهور و هیئت وزیران بوده و لازم الاجرا می باشد و با رعایت ماده (19) آیین نامه داخلی هیئت دولت برای اجراء ابلاغ می شود.

8 ـ ملاک تصمیم گیری در غیرموارد اجرائی یاد شده، موافقت اکثریت وزیران عضو کارگروه می باشد و مصوبات آن در صورت تأیید رییس جمهور با رعایت ماده (19) آیین نامه داخلی هیئت دولت قابل صدور است.

معاون اول رییس جمهور ـ محمدرضا رحیمی

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

« »

Scroll to top