تعریف توسعه اجتماع، شامل تلاش های زیادی می باشد

در ۵ اردیبهشت | مجموعه علمی آموزشی, مقالات | توسط | دیدگاه بدون دیدگاه

تعریف توسعه اجتماع، شامل تلاش های زیادی می باشد

 تعریف ما از توسعه اجتماع بسیار گسترده است، که شامل رفاه اجتماعی و اقتصادی، پایداری جوامعمان در پیکربندی جغرافیایی و اقتصادی فعلی خود، و هرچیزی که بر تداوم و انطباق موجودی مسکن تاثیرگذار باشد، است.

 چیزهای زیادی هست که باید بدانیم. روزگاری آرزو می کردیم تا توسعه اجتماع بیشتر یک علم باشد تا هنر، علمی با ورودی های تعریف شده که ما را به سمت خروجی هایی قابل پیش بینی رهنمون سازد.

تعریف توسعه اجتماع، شامل تلاش های زیادی می باشد

تعریف توسعه اجتماع، شامل تلاش های زیادی می باشد

امیدواریم که موضوعات درهم آمیختگی کمتری داشته باشند تا اینکه تلاش های ضعیف گرافیکی ما که در نمودار “ون” در بالا آمده است، و نشانگر زیرمجموعه هایی از ایده توسعه اجتماع می باشد که با همدیگر اشتراکاتی نیز دارند، بتواند واضح تر باشد.

دست کم امیدواریم که مجبور نباشیم هر 5 ثانیه یکبار به دلیل اینکه با برداشتن نمونه ای متفاوت از زندگی واقعی راه متفاوتی را می یابیم که در آن موضوعات مختلف توسعه اجتماع به هم مرتبط هستند، نمودار خود را بازنگری کنیم.

اما تصمیم گرفتیم که وادار ساختن شما به انتقاد و متعجب کردنتان، بخشی از جذابیت این نمودار خاص باشد.

در حقیقت، اندیشیدن به اینکه چه چیزی می تواند مکان جغرافیایی شما را بهتر کند، حتی مجرب ترین متخصصان را به این وا می دارد که به یکدیگر نگاه کرده و بگویند “نمیدانم”.

 ایده هایی که بسیار انحصاری هستند: توسعه اجتماع به عنوان یک برنامه مبارزه با فقر، یا به عنوان یک چهارچوب توسعه بین المللی

 در آمریکا، یک برنامه فدرالی تعریف توسعه جامعه را بسیار تحت تأثیر قرار داد. از سال 1964، عبارت “توسعه اجتماع” تقریبا مترادف با “کمک به توده توسعه اجتماع” قرار گرفته است.

از جایی که آن برنامه مستلزم این بود که منافع به افراد با درآمد کم و متوسط تعلق گیرد، برچسب نامنصفانه به این عبارت چسبیده شده است.

این برنامه که من آن را مدیریت کرده ام اغلب خوب بوده، اما بهبود اجتماع در سراسر طیف اقتصادی لازم و خوشایند است.

و توسعه بین المللی اجتماع هنوز معنای دیگری دارد، که بر ریشه کن کردن فقر شدید و سپس ایجاد زیرساخت و سازماندهی جامعه ای که می تواند به طور جهانی تعامل، خرید و فروش کند، تمرکز دارد.

در زمینه جهانی، تعریف توسعه اجتماع نسبتا گرفتار تلاش برای تقلید توسعه به سبک غربی می شود.

با این حال، دنبال کردن اشتباهات جهان “توسعه یافته” ضرورتا بهترین راه برای حرکت به جلو نیست. در سراسر جهان، بیایید از اشتباهاتی که در حال حاضر پایداری زیست محیطی، ثبات اقتصادی، و توسعه طبقه متوسط را به خاطر تمرکز بر ثروت تهدید می کنند اجتناب کنیم.

 نمونه هایی که تعریف توسعه اجتماع را واضح می سازند

 ما پیشنهاد می کنیم که تعریف توسعه اجتماع در یک کشور توسعه یافته شامل هر چیزی بشود که:

 • درخواست خریداران یا اجاره کنندگان مسکن را در یک همسایگی بالا ببرد.
 • بازسازی خانه ها یا ساختمان های تجاری بلا استفاده را با نوسازی به منظور تأمین روند فعلی، یعنی توسعه مجدد به یک کاربری جدید یا حتی مقاوم سازی حومه، به سرعت انجام دهد.
 • به ساکنین جامعه اجازه دهد تا در بلند مدت زندگی بهتری را با انتخاب های کافی بسازند که برای کارگران پاره وقت و کسانی که تغییر شغل می دهند، در دسترس باشد.
 • از زمین ها استفاده معقول کند، به عنوان همان منبع نادر و ارزشمندی که هست.
 • تمام خدمات و کالاهایی را که افراد روزانه بدان نیازمند هستند را در فاصله ای کم از مناطق مسکونی فراهم آورد، و خرید های کم اهمیت تر را در فاصله ای معقول قرار دهد.
 • محیطی امن را ترویج دهد.
 • جامعه را برای همگان در دسترس قرار دهد، چه آنها بتوانند از امکان حمل و نقلی جامعه خود استفاده کنند یا خیر.
 • به پیر و جوان فرصت کافی و یکسان برای تفریح، ورزش، و قرار گرفتن در طبیعت بدهد.
 • با طبیعت طوری برخورد کند که فعالیت های کلیدی انسانی را از زمین هایی که از لحاظ محیطی حساس هستند، سیل، آتش سوزی، آتش فشان، زلزله، و خطرات شدید آب و هوایی، دور نگاه دارد.
 • افزایش ظرفیت جامعه به بحث در مورد مشکلات ومسائل به طور علنی و حل و فصل آنهادر یک مدت زمان معقول به روشی دموکراتیک.
 • افزایش مطالبات حسی و بصری جامعه (که باید نامحدود باشند).
 • بیانگر این واقعیت باشد که ما به انسان ها بیشتر از ماشین ها یا دیگر نمادهای کنترلی و قدرتی خود ارج می نهیم.
 • ما را در جهت دولتی کارآمد، با کیفیت بالا و شفاف قرار دهد که برای خدمات ضروری عمومی برنامه ریزی و زیرساخت هایمان را به روز نگه دارد.
 • از استفاده ی بی مورد از منابع طبیعی محدود و آلوده سازی زمین، آب و هوایمان اجتناب کند.
 • منطقه ای کلان شهری یا خرده شهری را برای تشخیص سریع چالش ها در مزیت رقابتی خود و پاسخ سریع به تهدیدات محیطی سازمان دهد.

 این یک دستور کار چالش برانگیز است؛ بنابراین می توانید ببینید که افراد در تمام سطوح درآمدی از قبیل کم، متوسط و زیاد را در بر می گیرد.

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

« »

Scroll to top