تصویب نامه در خصوص کاهش الگوی مصرف آب

در ۳ اسفند | مجموعه پسماند و آلودگی هوا, قوانین مدیریت شهری | توسط | دیدگاه بدون دیدگاه

تصویب نامه در خصوص کاهش الگوی مصرف آب
1380.03.30 ـ 413
نقل از شماره 16412ـ1380.04.17 روزنامه رسمی
شماره .14612ت24658‌هـ ـ 1380.04.15
وزارت نیرو ـ وزارت صنایع و معادن ـ وزارت مسکن و شهرسازی ـ شهرداری تهران ـ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
هیأت وزیران در جلسه مورخ 1380.03.30 بنا به پیشنهاد شماره 6554.10.100 مورخ 1380.02.26 وزارت نیرو و به استناد اصل یکصد و سی و‌هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب نمود:

وزارتخانه‌ها و کلیه واحدهای تابع، شرکتهای دولتی، نهادها و ارگانها، مراکز نظامی و انتظامی، نهادهای خدمات عمومی، واحدهای تجاری و بخش‌خدماتی کارخانه هایی که از شبکه‌های آب شهری استفاده می‌نمایند، موظفند سی درصد از مصارف آب خود را نسبت به سال قبل کاهش داده و شرکت‌آب و فاضلاب استان تهران در اسرع وقت سهمیه مجاز مصرفی را به آنها اعلام خواهد نمود. در صورت عدم رعایت تا (15) تیرماه، به طور موقت‌انشعاب آنها قطع و پس از حصول اطمینان از رعایت سهمیه اعلام شده، وصل خواهد شد.

کلیه شهروندان تهرانی و سایر شهرهای بحران دار موظف به کاهش الگوی مصرف و رعایت الگوی مصرف سرانه در شرایط بحران که وزارت نیرو‌برای هر شهر اعلام می‌کند، می‌باشند. الگوی مصرف تعیین شده در برآوردن نیازهای عادی مشترکان خللی وارد نمی‌کند.

شرکت آب و فاضلاب استان تهران مجاز خواهد بود با اعلام قبلی از ابتدای تیرماه نسبت به نوبت بندی آب در نقاط مختلف شهر تهران اقدام نماید.

شهرداری تهران و شرکت آب و فاضلاب استان تهران مکلفند با همکاری یکدیگر نسبت به تقلیل قطر انشعاب و یا جمع آوری انشعابهای فضای سبز‌اقدام نمایند و سازمان آب منطقه‌ای تهران نیز به منظور جبران نیاز آب فضای سبز نسبت به صدور مجوز حفاری در مناطقی که دارای آب غیرقابل شرب(‌غیر کیفی) می‌باشد، اقدام نماید.

وزارت مسکن و شهرسازی و شهرداری تهران ترتیبی اتخاذ نمایند تا در ساخت و سازهای جدید اقدامات لازم به منظور امکان واگذاری کنتورهای‌مجزا به هر واحد ساختمانی فراهم گردد.

وزارت صنایع و معادن ظرف شش ماه استانداردهای لازم برای تولید شیرها و تجهیزات کنترل مصرف آب را تهیه نموده و تسهیلات لازم را برای‌تولید انبوه آنها جهت تولید کنندگان فراهم نماید.

در دوره بحرانی شرکت آب و فاضلاب استان تهران مجاز است با هماهنگی نسبت به حفر چاه در محدوده اراضی و پارک‌های متعلق به سازمان ملی‌زمین و مسکن و شهرداری تهران و سایر نهادها اقدام نماید.

شرکت آب و فاضلاب استان تهران مجاز است با اخطار قبلی نسبت به قطع موقت آب مشترکانی که از آب شبکه شهری برای مصارف غیر شرب‌نظیر آبیاری، شستشو حیاط و پیاده رو، شستشوی خودرو به وسیله شیلنگ استفاده می‌نمایند، اقدام نماید.

شرکت آب و فاضلاب استان تهران مجاز به نصب وسایل کاهنده مصرف برای کلیه مشترکان اعم از خانگی و غیر خانگی بوده و هزینه مربوط را با‌درج در قبوض آب بها ظرف یک سال دریافت نماید.

10ـ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در دوره بحران بدون اخذ هزینه، همکاری لازم را با شرکت آب و فاضلاب استان تهران به عمل آورد به‌نحوی که به طور روزانه اوقات خاصی جهت اطلاع رسانی و تبلیغ کاهش مصرف اختصاص یابد.

11ـ دوره بحران برای سال جاری در مرحله اول از ابتدای تیرماه سال جاری به مدت شش ماه بوده و در صورت ادامه خشکسالی دوره یاد شده با نظر‌وزیر نیرو تمدید خواهد شد.

معاون اول رییس جمهور ـ حسن حبیبی

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

« »

Scroll to top