بازسازی 911، برای شهرهای متصل به‌هم

در ۲۳ اسفند | مجموعه علمی آموزشی, مقالات | توسط | دیدگاه بدون دیدگاه

911 شماره تلفن اورژانس اضطراری امریکای شمالی است که تنها در شرایط اضطراری استفاده می شود و استفاده از آن با اهداف دیگر، جرم تلقی می شود. این مقاله برخی ضعف ها و بهبود در سیستم های مربوط به آن را ارائه می نماید.

 بازسازی 911، برای شهرهای متصل به‌هم

ارتباطات چند رسانه‌ای تصمیم دارند برای نجات سریع 911 آگاهی موقعیتی را بالا ببرند. کسانی که برای امنیت عمومی کار می‌کنند، در حال جایگزینی فناوری پر سر و صدا دستگاه های مخابره ای تلفنی، که 50 سال در مناطق شهری استفاده می‌شده، با NG9-1-1  ارتباطات سیار دقیق‌تر، از جمله تصاویر زنده و محتوای ویدئویی و برنامه های کاربردی بی‌شمار دیگر هستند.

Reconstructing 911 for Connected Cities

Reconstructing 911 for Connected Cities

جان بروسوفسکی (John Brosowsky)، معاون ارشد مدیریت محصول و نوآوری شرکت ارتباطات ژئو (Geo-Comm Inc)، می گوید: “انواع داده‌ها، مشاهده نقشه در زمان واقعی و افزایش آگاهی موقعیتی،  واکنش‌های اضطراری برای پرسنل را افزایش می‌دهد.”

اطلاعات موجود بر روی نقشه، شامل فیلدهای ویدئویی از ترافیک و دوربین‌های شبکه درون ساختمان است که می‌تواند الگوهای ترافیک و محتوای رسانه‌های اجتماعی، اطلاعات و جزئیات مکان‌های شلوغ، تغییرات شرایط آب و هوایی و الگوی جریان ترافیک در زمان واقعی را به منظور حفظ موقعیت پرسنل اورژانس در شرایط زمانی واقعی، برای تصمیم‌گیری بهتر و سریعتر در مواقع اضطراری کمک می کند.

NG9-1-1 در تلاش است اطلاعات محل فرضی تماس با 911 را فراهم کند. در نهایت پرسنل ایمنی عمومی قادرند عملیات نجات را با مرور داخل ساختمان، با کمک نقشه‌های سه بعدی قابل نمایش از مکان‌ تماس‌گیرنده با 911 انجام دهند. هم‌چنین نقشه‌ها می‌توانند دیگر اطلاعات حیاتی مانند محل فیبره کردن خودکار، و سنسورهای ساختمان را فراهم کنند.

در حال حاضر فنآوری‌های جدید در سراسر ایالات متحده مستقر هستند. نسل جدیدی از استانداردهای معماری 911، با الزامات سختگیرانه برای امنیت عمومی، توسط انجمن ملی شماره اضطراری (NENA) ایجاد شده است. بروسوفسکی می گوید: “در NG9-1-1، از یک IP شبکه اضطراری [ESInet] استفاده می‌شود تا تماس‌ها را به 911 برساند و ارتباط داده‌ها را در مراکز ارتباطات 911 برقرار کند”.

ابزار استانداردهای جدید برای 911، فن آوری ارتباطات جدید است که در دیگر صنایع به صورت مشترک استفاده می شود و در بیش از 15 سال گذشته پدید آمده است.

نه تنها برای ادغام خدمات اورژانس اختصاصی (مانند FirstNet و ESInets در سطوح ایالتی و محلی)، بلکه شبکه‌های تجاری، شبکه درون ساختمان‌ها، و شبکه داده‌ها که منابعی برای محتوا هستند، پهنای باند ارتباطات چند رسانه‌ای امنیت عمومی، مورد نیاز است.

چالش‌های یکپارچه سازی سیستم در چنین شبکه پیچیده‌ای در گذشته، پیشرفت کمی داشته است. اما همان‌طور که راب کلارک (Rob Clark)، مدیر استراتژی های مشتری در شرکت وین بورن (Winbourne)، می گوید:

به تازگی، شرکت‌هایی که به طور سنتی در خدمت بخش دفاع هستند به دلیل کاهش بودجه در پنتاگون وضعیت وخیمی دارند و به دنبال کسب و کارهای دیگر که در صلاحیت‌های اصلی آنهاست، هستند. یک امر طبیعی مناسب برای این شرکت‌ها صنعت امنیت عمومی است، که سیستم‌های تخصصی یکپارچه آنها، به افزایش سرعت پیشرفت شبکه‌های یکپارچه کمک کرده است. شرکت‌هایی مانند General Dynamics، Lockheed Martin، و North Grumman سال‌هاست در مدیریت و نصب و راه‌اندازی سیستم‌های پیچیده فرماندهی و کنترل، نظارت هوشمند، تجزیه و تحلیل ترافیک و راه‌حل های ارتباطی M2M، فعال شده اند، که برای بخش امنیت عمومی جدید هستند، اما هسته بنیادی عناصر اکوسیستم NG9-1-1 می‌باشند.

درهم شکستن ارتباطات اضطراری در 11 سپتامبر

Reconstructing 911 for Connected Cities

Reconstructing 911 for Connected Cities

دیوید جونز (David F. Jones)، معاون ارشد شرکت ماموریت بحرانی، می گوید: “شش ساعت قطعی در ماه آوریل سال 2014 در بسیاری از شبکه های IP امنیت عمومی ایالت واشنگتن، توجهات دیگر ایالت ها را به گذارهای مشابه جلب کرد.”

در گواهی قبلی FCC، ارائه دهنده خدمات Intrado گزارش داده شده است که مشکل از اجزاء معماری  PSAP  (مرکز تماس 911) سرچشمه می‌گیرد. با این حال، شرکت‌های دیگر گزارش داده‌اند که شکست به این دلیل رخ داده است که پایگاه داده برای پردازش تماس (نصب شده توسط Intrado ) بیش از ظرفیت آن است و برنامه‌ای که برای منابع طراحی شده بود این کار را به صورت خودکار انجام نمی‌دهد.

به گفته جونز، با حضور نسل بعدی ارائه دهندگان خدمات IP 911 سطح بالایی از قابلیت اطمینان ممکن است ارائه شود. “مسئولیت اجرای سطوح بالای کیفیت خدمات 911 از شبکه حامل مخابرات، که در گذشته به دلیل بازده ثابت مورد تقدیر قرار گرفت، به بخش IT سازمان‌های محلی در یک محیط رقابتی منتقل شده است.”

سازمان‌های محلی در حال سازگاری با خواسته‌های وضعیت جدید هستند. در مقابل، وی می گوید: “سازمان منطقه‌ای بیشتر به دنبال تخصصی کردن شبکه‌هایNG9-1-1 است که یا آن را در خانه ایجاد کرده یا از مشاوران خارجی استفاده می‌کند.” هیچ برگشت به گذشته‌ای در شبکه‌های مدار-روشن وجود ندارد، و پیشروی به جلو به IP شبکه‌‌ی قابل اعتماد نیاز دارد.

ایمنی عمومی در شهرها آماده است تا وارد دوره جدیدی از خدمات شود که با احتمال کمتر قطع ارتباطات به دلیل قطع برق، در تاریکی یا در دود و آتش و ساختارهایی مانند این‌ها همراه است. این وضعیت می‌تواند به سرعت راه‌حلی برای ارتباط با جامعه، و ارائه کمک‌های پزشکی از راه دور برای نجات جان انسان شود. سازمان‌های متعددی که اغلب نمی‌توانستند در گذشته ارتباط و همکاری برقرار کنند(و حتی آنهایی که با اهداف متقابل کار می‌کردند) در حال حاضر قادرند با ارتباطات IP به عنوان یک تیم بزرگتر و برای به حداقل رساندن آسیب بلایا کار کنند.

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

« »

Scroll to top