اگر شما در نزدیکی یک پارک زندگی ‌کنید، احتمالاً شادتر خواهید بود

اگر شما در نزدیکی یک پارک زندگی ‌کنید، احتمالاً شادتر خواهید بود

در ۲۱ آذر | مجموعه علمی آموزشی, مقالات | توسط | دیدگاه بدون دیدگاه

اگر شما در نزدیکی یک پارک زندگی ‌کنید، احتمالاً شادتر خواهید بود

فضای سبز، افراد را در حالت روانی بهتری با “تأثیرات قابل‌ توجه” قرار می‌دهد. با این حال باز باغبانی بهتر است.

اگر شما می‌خواهید شاد باشید، زندگی در نزدیکی یک پارک ایده‌ی خوبیست. مطالعات زیادی نشان‌دهنده‌ی رابطه بین فضای سبز و سلامتِ بیشتر ذهن می‌باشند.

آخرینِ آن‌ها بررسی ای است که دانشگاه ویسکانسین-مدیسن انجام داده است. محققان برگه‌های نظرسنجی که در سال 2009، 2500 نفر را با موضوع افسردگی، اضطراب، و استرس مورد پرسش قرار داده بودند را بررسی کردند. سپس 229 محله را از لحاظ پوشش گیاهی تحلیل کردند. طبق آمار مقاله‌ای که نتایج بررسی را مورد بحث قرار داده است، آن محله‌هایی که درخت بیشتری داشتند، نسبتاً شادتر بودند که این ارتباط معنادار و قابل ملاحظه بود.

 در واقع رابطه‌ی بین شادی و درختان، مشابه روابط شناخته‌شده‌ای همچون بیکاریست. کرستن بئر، استادیار در دانشکده پزشکی ویسکانسین، در ایمیلی چنین می‌نویسد: “جالب اینجاست که کاهش علائم مربوط به فضای سبز، مشابه کاهش علائم مربوط به دیگر عواملِ مهم سلامت روان، همچون وضعیت بیمه و درآمد است”.

 این مقاله نشان می‌دهد که تفاوتِ سطح رفاه بین مناطق با پوشش درختی صفر و نواحی با 100% پوشش درختی، بیشتر از تفاوتِ سطح رفاه بین فردی که بیمه درمانی دارد و کسی که ندارد می‌باشد.

 این تحقیق که در مجله بین‌المللی “تحقیقات زیست‌محیطی و سلامت عمومی” چاپ شده است، می‌تواند دلایل بیشتری برای سرمایه‌گذاری در فضای سبز ارائه‌ دهد. نویسنده این مقاله می‌نویسد: “کارِ ما در میان برنامه‌ریزان شهری و منطقه‌ای نشان می‌دهد که ” فضای سبز” را می‌توان به عنوان یک سرمایه‌گذاری در نظر گرفت که بالقوه کم هزینه بوده، بازده بالایی دارد و به شکلی مثبت بر سلامت روان عموم تأثیرگذار است.”

 به عبارت دیگر نباید تنها بدین دلیل در پارک‌ها سرمایه‌گذاری کرد که زیبا هستند و محیطی را برای ورزشکاران فراهم می‌آورند، بلکه باید به منظور ایجاد حس بهتر در افراد نیز این کار را انجام داد.

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

« »

Scroll to top