اصلاح مبالغ ریالی مربوط به جرایم فصول مندرج در قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا

در ۳ اسفند | مجموعه پسماند و آلودگی هوا, قوانین مدیریت شهری | توسط | دیدگاه بدون دیدگاه

اصلاح مبالغ ریالی مربوط به جرایم فصول مندرج در قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا
شماره‌: .1640ت‌25557هـ
تاریخ :1383.02.19
سازمان حفاظت محیط زیست ـ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور
هیأت وزیران در جلسه مورخ 1383.2.13 بنا به پیشنهاد شماره 18670ـ82 مورخ 1381.2.23 سازمان‌مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و به استناد ماده (68) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ـ مصوب 1380ـتصویب نمود:
مبالغ ریالی مربوط به جرایم فصول مندرج در قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا ـ مصوب 1374ـ به شرح زیراصلاح می‌گردد:

میزان جرائم ماده (28) قانون یادشده برای استفاده از وسایل نقلیه آلوده کننده غیرمجاز برای تردد “پانصدهزار ریال ” تعیین می شود.

میزان جرائم ماده (28) قانون یادشده بابت عدم رعایت محدودیت ها و ممنوعیتهای موضوع ماده (7)قانون یادشده ” از بیست و پنج هزار ریال تا یکصد هزار ریال ” تعیین می شود.

میزان جرائم ماده (29) قانون یادشده برای کارخانه ها، کارگاهها و شهرکها و مجتمعهای صنعتی که موجبات آلودگی هوا را فراهم نمایند برای بار اول از دو میلیون ریال تا پنج میلیون ریال و در صورت تکرار از پنج میلیون ریال تاده میلیون ریال با رعایت دیگر ضوابط قانونی ذی ربط تعیین می شود.

میزان جرائم ماده (31) قانون یادشده برای ایجاد آلودگی هوا موضوع ماده (24) قانون یادشده از پانصدهزار ریال تا پنج میلیون ریال و در صورت تکرار از دو میلیون ریال تا ده میلیون ریال تعیین می شود.

5 ـ میزان جرائم ماده (32) قانون یادشده برای آلودگی صوتی ، از پنجاه هزار ریال تا پانصد هزار ریال و درصورت تکرار از یکصد هزار ریال تا یک میلیون ریال تعیین می شود.

میزان جرائم ماده (32) قانون یادشده برای آلودگی حاصل از منابع متفرقه و منابع خانگی از یکصد هزارریال تا یک میلیون ریال و در صورت تکرار از دویست هزار ریال تا دو میلیون ریال تعیین می شود.

محمدرضا عارف ـ معاون اول رییس جمهور

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

« »

Scroll to top