اصلاح‌ روش‌ مکاتبات‌ مربوط‌ به‌ آزادگان‌

در ۲۷ بهمن | مجموعه امور اداری، بازرسی و تخلفات | توسط | دیدگاه بدون دیدگاه

12637 /دش‌ /128 /12 /1374
عنوان مصوبه: اصلاح‌ روش‌ مکاتبات‌ مربوط‌ به‌ آزادگان‌
‎‎‎ستاد رسیدگی‌ به‌ امور آزادگان‌، کلیه‌ دستگاههای‌ دولتی‌ و تحت‌ پوشش‌ دولت‌، نهادهای‌ انقلاب‌ اسلامی‌، شهرداری‌ها و موسساتی‌ که‌ به‌ نحوی‌ از بودجه‌ عمومی‌ دولت‌ استفاده‌ می‌نمایند.
شورای‌ عالی‌ اداری‌ در شصت‌ و هفتمین‌ جلسه‌ مورخ‌ 22 /12 /1374، بنا به‌ پیشنهاد مشترک‌ سازمان‌ امور اداری‌ و استخدامی‌ کشور و ستاد رسیدگی‌ به‌ امور آزادگان‌ به‌ منظور تسریع‌ و تسهیل‌ در ارائه‌ خدمات‌ به‌ آزادگان‌ موارد ذیل‌ را تصویب‌ نمود:

‎‎‎1ـ ستاد رسیدگی به امور آزادگان کارتی با عنوان «کارت شناسایی آزادگان » به مثابه سند افتخار و با کیفیت و ویژگی های لازم و حاوی اطلاعات مربوط به مشخصات کامل فردی ، کد ذیربط ، سوابق اسارت و مدت اعتبار کارت که ممهور به مهر و امضای مسئولین مربوطه ستاد می باشد ظرف مدت شش ماه تهیه و تنظیم نموده و به تدریج به آزادگان اعطاء می نماید.

تبصره ـ ستاد رسیدگی به امور آزادگان موظف است پس از تهیه و تنظیم «کارت شناسایی آزادگان » تصویر نمونه کارت مذکور را به منظور اطلاع دستگاههایی که طبق قوانین و مقررات مربوطه موظف به ارائه خدمات و تسهیلات به آزادگان می باشند ارسال نماید.

‎‎‎2ـ کلیه دستگاههای دولتی و تحت پوشش دولت ، نهادهای انقلاب اسلامی ، شهرداری ها و موسساتی که به نحوی از بودجه عمومی دولت استفاده می نمایند و براساس قوانین و مقررات مربوطه موظفند به آزادگان خدمات و تسهیلات ارائه نمایند، به منظور جلوگیری از مکاتبات غیر ضرور «کارت شناسایی آزادگان » صادره از سوی ستاد رسیدگی به امور آزادگان را به عنوان مدرک معتبر و گواهی سابقه اسارت تلقی می نمایند.

‎‎‎3ـ پس از صدور و توزیع کلیه کارت ها، ارائه هر گونه تسهیلات و خدمات عمومی به آزادگان متقاضی که محدودیتی در اعطاء نداشته باشد، با رعایت سایر مقررات مربوطه منوط به ارائه کارت مذکور براساس مفاد این مصوبه خواهد بود.

تبصره 1 ـ در مواردی که جهت ارائه خدمات و تسهیلات موضوع بند (3) از سوی دستگاههای مذکور در این مصوبه ، حفظ سابقه و اخذ اطلاعات مربوط به مشخصات متقاضی الزامی باشد، ضمن رویت اصل کارت ، دریافت تصویر کارت مذکور جهت تشکیل پرونده کفایت می کند.

تبصره 2 ـ ارائه آندسته از خدمات به آزادگان که به موجب مقررات مربوطه دارای محدودیت یا اولویت می باشد، پس از تعیین سهمیه از سوی دستگاه ذیربط با رعایت سایر مقررات مربوطه ، علاوه بر ارائه کارت مذکور منوط به معرفی آزاده از سوی ستاد رسیدگی به امور آزادگان می باشد.تبصره 3 ـ در مورد آندسته از آزادگان که کارت جدید برای آنان صادر نگردیده است رویه جاری کماکان مورد عمل می باشد.

‎‎‎4ـ دستگاههای موضوع این مصوبه می توانند در صورت ضرورت به منظور تحصیل اطمینان از صحت صدور کارت مذکور مراتب را از ستاد رسیدگی به امور آزادگان استعلام نمایند.

‎‎‎5ـ مسئولیت اجرای این مصوبه به عهده ستاد رسیدگی به امور آزادگان می باشد و دبیرخانه شورای عالی اداری ضمن نظارت بر حسن اجرای مصوبه گزارش های لازم را به شورا ارائه نماید.

سیدمحمد میرمحمدی ـ معاون رئیس جمهور و دبیر شورای عالی اداری

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

« »

Scroll to top