اولین جشنواره و نمایشگاه فناوری های نوین شهری

اصفهان دروازه ورود فناوری های نوین شهری ایران می شود

در ۸ خرداد | مجموعه علمی آموزشی, گردهمایی ها, همایش ها | توسط | دیدگاه بدون دیدگاه

اصفهان دروازه ورود فناوری های نوین شهری ایران می شود

مشاور شهردار و رئیس مرکز فناوری‌های نوین شهری شهرداری اصفهان در اولین نشست مدیران ارشد شهرداری اصفهان با رایزنان اقتصادی سفارتخانه های 14 کشور مختلف در حاشیه نمایشگاه مدیریت شهری افزود : اصفهان با برگزاری اولین جشنواره و نمایشگاه فناوری های نوین شهری در شهریور امسال به عنوان دروازه ورود فناوری های نوین شهری ایران معرفی می شود.

اولین جشنواره و نمایشگاه فناوری های نوین شهری

اولین جشنواره و نمایشگاه فناوری های نوین شهری

محمد رضا نیلفروشان هدف از برگزاری این نمایشگاه و جشنواره را معرفی توانمندی شرکتهای داخلی و خارجی در عرصه فناوری های نوین شهری و آشنایی سرمایه گذاران خارجی با فرصت های اقتصادی در کلانشهر اصفهان عنوان کرد و گفت: رویکرد جدید شهرداری اصفهان با توجه به جایگاه کلیدی این شهر در توسعه ملی و منطقه ای این است که به عنوان یک شهر خلاق و دانش محور، دروازه ورود و مرکزی برای فناوریهای جدید مدیریت شهری در کشور باشد.

مشاور شهردار با معرفی مزایای فناوری های نوین شهری و نقش آن در توسعه  اقتصادی ، اجتماعی و زیست محیطی افزود : فناوری های نوین این روزها می توانند معضلات شهرنشینی در شهرهای بزرگ و کوچک کشور را حل کنند. مشکلاتی مانند آلودگی هوا، انتشار گازهای گلخانه ای، ترافیک گره خورده در شهرها ،حمل و نقل عمومی و در یک کلام عاملی برای توسعه پایدار شهری شهرها محسوب می شوند.

رئیس مرکز فناوری های نوین شهری با اشاره به برگزاری اولین نشست بین المللی مدیران ارشد شهرداری اصفهان با رایزنان اقتصادی سفارتخانه های مختلف برای معرفی این نمایشگاه و بررسی فرصتهای همکاری مشترک چهارشنبه گذشته در تهران افزود :  با توجه به شرایط پسا برجام رایزنان اقتصادی سفارتخانه های 14 کشور از جمله کشورهای ژاپن، فنلاند، فرانسه، عمان، سوئیس، ایتالیا، ازبکستان، نروژ، آلمان، قزاقستان، هلند و چین به دور از هیاهوی ایجاد شده توسط دشمنان این کشور در تهران حضور داشتند که با هماهنگی و همکاری خوب وزارت امور خارجه نشستی با نماینگان مذکور برگزار شد و در این نشست علاوه بر تشریح اهداف برگزاری این نمایشگاه، به صورت اجمالی، فرصت های سرمایه گذاری و همکاریهای آینده بین کشورهای خارجی و شهرداری اصفهان مورد بررسی و استقبال رایزنان اقتصادی قرار گرفت.

در ادامه این نشست دکتر نیلفروشان مشاور شهردار و ریس مرکز فناوری های نوین شهرداری اصفهان با اشاره به این که شهرداری اصفهان با 13 کلانشهر بزرگ دنیا خواهرخوانده است و ارتباطات خوبی در زمینه تبادل تجربیات علمی و اقتصادی دارد، گفت: اصفهان، پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی به عنوان شهر مرکزی و اولین کریدور علمی کشور جمهوری اسلامی ایران است. بیش از 100 مرکز دانشگاهی، آموزش عالی و تحقیقاتی در منطقه اصفهان استقرار دارند. بیش از 200 هزار دانشجو در دانشگاه های منطقه اصفهان تحصیل می کنند. اولین پارک علم و فناوری کشور 20 سال پیش در اصفهان تاسیس شد و شروع به کار کرد. همچنین اصفهان با دارا بودن 8 هزار کارخانه ، 80 منطقه صنعتی ، 1800 شرکت تجاری، بازرگانی عضو اتاق بازرگانی، حدود 120 هزار فروشگاه در 100 طبقه و رده شغلی، به عنوان شهری خلاق از سوی یونسکو در سال 2015 شناخته شد و سال آینده نیز پایتخت گردشگری جهان اسلام خواهد بود.

وی  با اشاره به اینکه در شورای سیاستگذاری این جشنواره چهره هایی مانند دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور حضور دارند، با معرفی بخشهای مختلف این جشنواره گفت: در این جشنواره و نمایشگاه بخشهای مختلفی از جمله کنفرانسهای علمی، کارگاه های تجاری، نمایشگاه های متمرکز، نمایشگاه های شهری و متحرک، رونمایی از دستاوردهای جدید  فناوریهای نوین شهری، مورد توجه بازدیدکنندگان و علاقمندان قرار خواهد گرفت. همچنین از شهرداران 13 شهر خواهرخوانده اصفهان برای حضور در این نمایشگاه دعوت شده است. از سوی دیگر شهرداران 14 کلانشهر دنیا که در فناوری نوین نقش آفرینی می کنند در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.  و از 1300 شهرداری بزرگ و کوچک در سراسر کشور برای حضور در این نمایشگاه دعوت به عمل آمده است.

نیلفروشان به حضور چهره های علمی جهانی در این جشنواره اشاره کرد و گفت: در بین دعوت شدگان به این جشنواره، استادان دانشگاه های مطرح جهان، مدیران و پژوهشگران شرکتهای مهم فعال در فناوریهای نوین مدیریت شهری و شرکت های دانش بنیان حضور خواهند داشت.

نیلفروشان با اشاره به اینکه شهرداری اصفهان همچنین سعی کرده سازمانهایی که مبادلات علمی و تجاری زیادی در فناوری های نوین شهری را دارند در این جشنواره دخیل کند گفت: سازمان نظام مهندسی و وزارت راه و شهرسازی از جمله سازمانهای حاضر در این نمایشگاه هستند. و این مرکز آمادگی همکاری با سازمان های مرتبط دیگر را نیز دارد و در این خصوص این مرکز  تسهیلاتی را برای حضور سازمان ها، شرکتهای خارجی و سرمایه گذاران در این جشنواره ارائه می دهد .

مشاور شهردار با اشاره به زمان برگزاری این رخداد بین المللی در روزهای27 تا 30 شهریور 95  در نصف جهان ادامه داد : برگزاری این نمایشگاه را به عنوان رسالتی ملی و منطقه ای در توسعه میهن عزیزمان دنبال می کنیم و امیدواریم با همکاری دست اندرکاران داخلی و کشورهای صاحب تجربه در این عرصه، شهرداری اصفهان و سایر شهرداری کلانشهرها از فرصتهای پدید آمده و بستر جشنواره، در حوزه های محیط زیست،  ارتباطات، مصرف انرژی و توسعه شهری استفاده کنند.

 امیر راه روان مشاور مرکز فناوری های نوین شهری اصفهان 1395/03/08.

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

« »

Scroll to top