آینده ی شما ممکن است در مسیرهای خورشیدی طی شود.

در ۲۴ مرداد | مجموعه علمی آموزشی, مقالات | توسط | دیدگاه بدون دیدگاه

آینده ی شما ممکن است در مسیرهای خورشیدی طی شود.

جاده زردرنگ آجری را فراموش کنید، چون امید است که در آینده نزدیک، سخت ترین مسیرها با وسیله نقلیه خورشیدی پیموده شوند. بر مبنای برنامه هوشیاری علمی ، یک مسیر دوچرخه سواری با استفاده از صفحات خورشیدی در هلند بقدری موفقیت آمیز بوده است که شرکت حمایت کننده، نسبت به آن نظر مثبت دارد و بزودی میتواند تبدیل به یک طرح بزرگتر و بهتر شود.

شش ماه پس از اجرای این طرح، شرکت مسیر خورشیدی بر روی پایگاه مجازی خود توضیح میدهد که دستاوردهای این تجربه ، بیش از حد انتظار بوده است. استن دی ویت سخنگوی این طرح میگوید : ما انتظار نداشتیم که این طرح با این سرعت به نتیجه برسد. مسیر دوچرخه سواری ، شش ماه قبل افتتاح شد و بیش از سه هزار کیلو وات ساعت برق تولید نمود که این مقدار میتواند به تامین برق یک خانواده تک نفره منجر شود و یا نیروی مورد نیاز یک روروک برقی را برای 25 بار گردش به دور زمین فراهم نماید. اگر این جریان را به ثمر دهی معنی نماییم ، انتظار داریم بیش از 70 کیلو وات ساعت برق را هر متر مربع در سال بدست آوریم که پیش بینی میکردیم بعنوان محدودیت بیشتر در مرحله آزمایشگاهی بوجود آید. بنابراین میتوانیم نتیجه بگیریم که این شش ماه، موفقیت آمیز بوده است.

هلند اولین کشوری بود که به ایجاد مسیر خورشیدی اقدام نمود که یک راه مخصوص دوچرخه سواری بین حومه های شهر در آمستردام است که روزانه به دو هزار دوچرخه سوار، خدمت رسانی می نماید . مسئولین این طرح ، برنامه ریزی میکنند تا به گسترش این مسیربه 100 متر تا قبل از 2016 بپردازند . علاوه بر توسعه این طرح در هلند، این شرکت مامور ساخت یک مسیر دوچرخه سواری در کالیفرنیا شده است.

مسیر خورشیدی

مسیر خورشیدی

مسیر دوچرخه سواری آلمان نیز کاملآ بادوام است. صفحات خورشیدی بین شیشه وبتون و سیلیکون پلاستیکی ایجاد شده اند و مهندسان میگویند که این مسیر می تواند 12 تن بار را تحمل نماید ، بدون آنکه صدمه ای ببیند و باید حدود 20 سال دوام داشته باشد. یک شرکت امریکایی بنام، مسیرهای خورشیدی دارای طرحهای مشابه برای ساخت جاده ها با صفحات خورشیدی میباشد . شرکت آگاهی علمی نیز چنین گزارش داد : حدود 30 هزار کیلومتر جاده در امریکا وجود دارد و اگر این طرح ، موفقیت آمیز باشد ؛ نیروی بالقوه انرژی تولید شده بسیار زیاد است و درواقع اگر هر سطح ایجاد شده ،تحت پوشش صفحات خورشیدی قرار گیرد ؛ این جاده ها به تولید انرژی بیشتر از مقداری می پردازند که مصرف کنندگان برق ، مورد استفاده قرار میدهند.

نوشته : مولی براون – 9 جولای 2015.09.14

FavoriteLoadingاضافه کردن به لیست علاقه مندی ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

« »

Scroll to top